Weekend z muzyką dawną

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 czerwca 2017

Muzyka dawna ma w Głogowie wiernych odbiorców. Świadczyć może o tym zainteresowanie, jakim cieszyły się weekendowe koncerty organizowane w ramach projektu Nasz Telemann.

Dwa niezwykle klimatyczne koncerty odbyły się w sobotę. W kościele Bożego Ciała wystąpił skrzypek Fredrik From. Zwieńczeniem muzycznego dnia był natomiast wieczorny koncert na głogowskim zamku. Wystąpił tam, znany już głogowianom – Michał Gondko. Tym razem wybitny lutnista zaprezentował się w repertuarze związanym z Georga Philippa Telemanna. Oba koncerty cieszyły się całkiem sporym zainteresowaniem.

Publiczność dopisała także na niedzielnych spotkaniach z muzyką dawną. Tego dnia artystów gościł głogowski ratusz, gdzie wystąpiła skrzypaczka i wiolonczelistka – Jesenka Balic Zunic. Prawdziwą wisienką na muzycznym torcie był natomiast koncert, który odbył się w murach kolegiaty. W tej niezwykłej scenerii wystąpił ponownie Fredrik From, tym razem towarzyszyła mu orkiestra Kore.

Muzyka dawna na stałe zagościła już w Głogowie. Kolejny koncert odbędzie się już 1 sierpnia w głogowskim muzeum. Tym razem zawitają do Głogowa artyści biorący udział w festiwalu Przedsionek Raju, którego organizatorem jest fundacja Canor.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-06-27
Data publikacji:2017-06-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:1478