Mistrzowie ilustracji w MAH

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 lipca 2017

Książka, zwłaszcza ta skierowana do bardzo młodego czytelnika, to nie tylko treść, ale też ilustracje. Wystawę poświęconą mistrzom polskiej grafiki książkowej oglądać można w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie.

Ekspozycja została przygotowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Jej twórcy, na wielkoformatowych planszach, postanowili zaprezentować twórczość ośmiorga wybitnych ilustratorów – Bohdana Butenki, Anny Kołakowskiej, Danuty Konwickiej, Zbigniewa Lengrena, Marii Orłowskiej – Gabryś, Mirosława Pokory, Jana Marcina Szancera oraz Teresy Wilbik, a więc artystów, których ilustracje zapisały się w pamięci kilku pokoleń czytelników.

Reprodukcjom prac artystów towarzyszą napisane z przymrużeniem oka i skrzące się od zaskakujących ciekawostek sylwetki ilustratorów. Który z bohaterów wystawy miał w szkole zaledwie słabą tróję z plastyki? Która z ilustratorek była zapaloną motocyklistką? Dla kogo rodzice zaplanowali karierę aptekarza? Kto potrafił nie tylko świetnie rysować, ale i wybornie przyrządzić własnoręcznie zebrane ślimaki? Tego wszystkiego i wielu innych nieznanych faktów będzie można dowiedzieć się odwiedzając głogowskie muzeum.

Wystawa „Mistrzowie ilustracji” prezentowana będzie w MAH do końca wakacji.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-07-27
Data publikacji:2017-07-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:1217