Dawni głogowianie na fotografiach w MAH

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 kwietnia 2018

„Dawnych głogowian portret własny” – taki tytuł nosi najnowsza wystawa prezentowana w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie. Na ekspozycję składa się ponad sto fotografii prezentujących mieszkańców miasta. 

Niemal wszystkie prezentowane na wystawie fotografie powstały w głogowskich zakładach fotograficznych w drugiej połowie XIX wieku i w pierwszych latach wieku XX. Na fotografiach w niezwykle popularnych w tamtych latach formatach carte de visite i cabinet portrait, oglądać można portrety dawnych mieszkańców miasta.

Wystawa jest wyprawą w czasie do Głogowa z przełomu XIX i XX wieku. Na prezentowanych fotografiach nie tylko można zobaczyć jak wyglądali mieszkańcy miasta, ale także poznać ich z imienia i nazwiska. Na odwrotach wielu zdjęć zachowały się bowiem podpisy i dedykacje. Z ozdobnych opraw fotografii będzie można dowiedzieć się natomiast jakie zakłady fotograficzne funkcjonowały w XIX-wiecznym Głogowie. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających będzie na pewno prezentacja dawnych aparatów fotograficznych z prywatnej kolekcji głogowskiego fotografika – Dariusza Mikołajewicza.

Wystawie „Dawnych głogowian portret własny” towarzyszy wystawa „Nie tylko portret. Sztuka figuralna ze zbiorów MAH”. Obie ekspozycje można już zwiedzać. Uroczysty wernisaż odbędzie 18 kwietnia o godzinie 17.00.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-04-05
Data publikacji:2018-04-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:929