Niepodległościowa wystawa w MAH

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 listopada 2018

„Wolna i Niepodległa” – tak brzmi tytuł wystawy, która w głogowskim Muzeum Archeologiczno – Historycznym otwarta zostanie w czwartek, 8 listopada. Ekspozycja wpisuje się w głogowskie obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Na wystawie zaprezentowane zostaną najważniejsze wydarzenia związane z działaniami militarnymi polskich formacji wojskowych na frontach I wojny światowej oraz w walkach o granice odradzającej się Rzeczypospolitej.

Ekspozycję tworzą zabytki i fotografie związane z organizacjami strzeleckimi, legionami, powstania śląskimi, powstaniem wielkopolskim czy też z armią generała Hallera oraz armią polską z okresu wojny polsko – bolszewickiej. Wystawę dopełniają kopie mundurów z tego okresu.

Zabytki prezentowane na wystawie „Wolna i Niepodległa” pochodzą między innymi ze zbiorów Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny, ze zbiorów Stanisława Rogoży oraz ze zbiorów własnych Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 8 listopada. Rozpocznie się o godzinie 16.00. O godzinie 17.00, w auli szkoły I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie, rozpocznie się koncert z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-11-02
Data publikacji:2018-11-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:695