Dyplom za ochronę dziedzictwa

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 grudnia 2018

Kończący się rok Unia Europejska ogłosiła Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego. Elementami jego obchodów były także przedsięwzięcia organizowane w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie. Za zaangażowanie i wkład w ochronę oraz promocję dziedzictwa kulturowego, głogowska placówka otrzymała dyplom uznania.

Jak podkreślali inicjatorzy Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego, owo dziedzictwo odnaleźć można nie tylko w architekturze, krajobrazie czy też w na archeologicznych stanowiskach. Tworzą je również – sztuka, literatura, film, muzyka, a także rzemiosło, opowieści i kulinarne tradycje.

Celem ERDK miała być współpraca na rzecz rozwoju i promocji dziedzictwa kulturowego. W to przedsięwzięcie włączyło się także głogowskie Muzeum Archeologiczno – Historyczne. Patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa kulturowego objęte zostały wystawy – „Dawnych głogowian portret własny”, „Mieszczaństwo głogowskie przełomu XIX i XX wieku” oraz wystawa zatytułowana „Wolna i Niepodległa”. Pod patronatem ERDK odbył się także XXIII Głogowski Przegląd Kultury Polskiej „Kresy” oraz dziewiętnasta edycja Letniej Akademii Kultury i Języka Polskiego.

Koordynatorem działań związanych z obchodami Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego było Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie. Podczas uroczystego podsumowania tego przedsięwzięcia głogowskie muzeum otrzymało dyplom uznania. Podziękowano w ten sposób placówce za zaangażowanie i wkład w ochronę i promocję dziedzictwa kulturowego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-12-26
Data publikacji:2018-12-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:310