Na ferie do muzeum

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 stycznia 2019

Jeszcze w styczniu rozpoczną się tegoroczne ferie zimowe. Tradycyjnie już Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie ma ciekawą ofertę dla uczniów, którzy przerwę w nauce spędzają w mieście.

Muzealne zajęcia odbędą się w muzeum w pierwszym tygodniu ferii. Rozpoczną się w poniedziałek 28 stycznia i zakończą się w piątek 1 lutego. Ferie w muzeum będą miały charakter warsztatów poprzedzonych krótkim, teoretycznym wstępem.

Motywem przewodnim pierwszych zajęć, które odbędą się 28 stycznia będzie karnawał. Ich uczestnicy nie tylko dowiedzą się więc czym jest karnawał, ale także wykonają samodzielnie karnawałową maskę.

Podczas drugich zajęć, 29 stycznia, przeniesiemy się w czasie do przełomu XIX i XX wieku. Tematem tego spotkania będzie bowiem secesja – czyli panujący w tym czasie nurt w sztuce i rzemiośle.

Trzecie spotkanie, które odbędzie się 30 stycznia, poświęcone będzie głogowskiemu mieszczaństwu. Uczestnicy zajęć obejrzą wystawę poświęconą właśnie głogowskiemu mieszczaństwu na przełomie XIX i XX wieku oraz samodzielnie wykonają model mieszczańskiego pokoju z tego okresu.

W zasadzie już do końca feryjnych zajęć w muzeum, ich uczestnicy pozostaną w końcu XIX i początku XX wieku. Zajęcia, które odbędą się 31 stycznia poświęcone będą bowiem fotografii i dawnym technikom fotograficznym. Uczestnicy spotkania nie tylko dowiedzą się o tym, jak i kiedy powstała fotografia, ale również wykonają własną odbitkę w technice cyjanotypii.

Ostanie zajęcia będą na pewno bardzo ciekawe dla najmłodszych uczestników zajęć, traktować będą one bowiem o grach i zabawach, w które bawiono się w mieszczańskich domach na przełomie XIX i XX wieku.

Wszystkie zajęcia będą rozpoczynały się o godzinie 12.00. Muzealne spotkania będą trwały półtorej godziny. Żeby wziąć w nich udział, należy wcześniej zapisać się, dzwoniąc do pracowni edukacyjnej. Nr telefonu to 76 834 10 81 wewnętrzny 43. Koszt udziału w zajęciach 2,50 zł. Do udziału w zajęciach zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-01-10
Data publikacji:2019-01-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:479