Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Plastyczne konkursy rozstrzygnięte

Setki prac wpłynęły na konkursy plastyczne ogłoszone przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie. Mikołajki stały się okazją do ich rozstrzygnięcia. Nagrody odebrali uczestnicy konkursów: kaligraficznego, „legendy Głogowa” oraz „Obrona Głogowa w 1109 roku”. Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Konkurs kaligraficzny, tradycyjnie już, skierowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów klas ponadpodstawowych. Do głogowskiego muzeum wpłynęło 140 prac. Decyzją jury, w kategorii szkół podstawowych, pierwsza nagroda przypadła w udziale Mariuszowi Pałatyńskiemu ze SP2 w Głogowie. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła praca Juli Świętek także z SP2 w Głogowie, zaś trzecia nagroda powędrowała do Urszuli Gruszki z SP14 w Głogowie.

Jury wyróżniło również prace Kingi Puzio z SP w Ścinawie, Emilii Marek z SP w Ścinawie, Jowity Belkiewicz z SP w Radwanicach, Maji Kuklasińskiej z SP3 w Głogowie, Błażeja Sawickiego z SP w Buczynie, Hubert Sipa z SP w Buczynie.

W kategorii szkół ponadpodstawowych wpłynęła tylko jedna praca. Jury postanowiło nie przyznawać w tej kategorii żadnej nagrody.

Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny „Legendy głogowskie”. Wpłynęło nań blisko sto prac. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku pięciu i sześciu lat oraz uczniów z klas I-III szkół podstawowych. W kategorii przedszkolaków pierwsze miejsce zajęła praca Julii Niewiady z PP10 w Głogowie. Druga nagroda przypadła w udziale Antkowi Krzykale z PP17. Trzecie miejsce w tej kategorii zajęła praca Anny Ziarkowskiej z PP10.

W tej kategorii wiekowej jury wyróżniło również prace Viktorii Badzińskiej z PP 9, Leny Sobczak z PP9 oraz Anny Gancarskiej z PP 10.

W kategorii szkół podstawowych pierwszą nagrodę otrzymała Nikola Mruk z SP7 w Głogowie. Drugie miejsce zajęła praca Pauliny Markowicz także z SP7. Trzecia nagroda stała się udziałem Michała Wawrzyniaka z SP3 w Głogowie.

Wyróżnione zostały również prace Nadii Majewicz z SP7 w Głogowie, Karoliny Więcławskiej z SP 13 w Głogowie oraz Oktawiana Kurdybały z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli.

Największym zainteresowaniem i to nie tylko w Głogowie, cieszył się konkurs plastyczny „Obrona Głogowa w 1109 roku”. Wpłynęło nań 171 prac z szesnastu miejscowości w całej Polsce. Jury oceniło 170 prac.

W kategorii klas IV-VI najwyżej oceniona została praca Szymona Masny z SP14 w Głogowie. Do niego powędrowała nagroda za pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła praca Nikoli Sikorskiej z SP4 w Polkowicach. Trzecia nagrodę otrzymała Maja Samorańska z SP38 w Lublinie.

W tej kategorii wyróżnione zostały prace: Bartosza Musielaka z SP 10 w Głogowie, Agaty Ptaszyńskiej z SP13 w Głogowie, Julii Gródeckiej z SP14 w Głogowie, Marcela Łuca z SP4 w Polkowicach.

W kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła praca Aleksandry Ziókowskiej z SP1 w Kole. Druga nagroda przypadła w udziale Samuelowi Urbaniakowi z SP3 w Słupsku. Trzecie miejsce zajęła natomiast praca Jakuba Knapa z Polkowickiego Towarzystwa Kulturalno-Edukacyjnego „Ikar” w Polkowicach.

W tej kategorii wiekowej jury postanowiło wyróżnić prace: Zuzanny Walkowiak z SP14 w Głogowie, Kacpra Krassowskiego z SP2 w Piasecznie i Marty Prądzyńskiej z SP3 w Słupsku.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym w konkursach serdecznie gratulujemy.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2019-12-06 13:29przez:
Opublikowano:2019-12-06 00:00przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:3033

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.