To będzie ciekawy rok

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 stycznia 2020

Rozpoczął się 2020 rok. W drugą dekadę XXI wieku Muzeum Archeologiczno Historyczne wchodzi z ambitnymi planami.

Mimo remontu, który od kilku miesięcy trwa w głogowskim muzeum, jego pracownicy pracują nad nowymi przedsięwzięciami. Obok aktualnej oferty działań edukacyjnych realizowanych w MAH, już wkrótce poinformujemy o muzealnej ofercie na zbliżające się ferie zimowe.

Na 2020 rok zaplanowane zostały dwie ciekawe wystawy archeologiczne. Pierwsza z nich poświęcona będzie efektom badań, które muzealni archeolodzy przeprowadzili na terenie Głogowa. Miedzy innymi na Starym Mieście. Druga wystawa poświęcona będzie natomiast kolegiacie i 900-leciu głogowskiej kapituły.

Nie zabraknie również przedsięwzięć od lat organizowanych przez muzeum, czyli Przeglądu Kultury Polskiej „Kresy” oraz Letniej Akademii Kultury i Języka Polskiego. Już dziś zapraszamy również do odwiedzenia placówki podczas Europejskiej Nocy Muzeów. Tradycyjnie już włączymy się także w organizację Europejskich Dni Dziedzictwa oraz Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

O wszystkich tegorocznych przedsięwzięciach będziemy informowali na stronie internetowej Muzeum Archeologiczno-Historycznego oraz na muzealnym profilu na Facebooku.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-01-03
Data publikacji:2020-01-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:582