Noc Muzeów w tym roku on-line

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 maja 2020

Od wielu lat w maju spotykaliśmy się z mieszkańcami Głogowa w Muzeum Archeologiczno-Historycznym podczas Europejskiej Nocy Muzeów. Niestety, w tym roku nie pozwala na to sytuacja epidemiczna. Nie oznacza to jednak, że rezygnujemy ze spotkania z Państwem. W tym roku przenosimy Noc Muzeów do internetu.

Już od piątku, 15 maja, zapraszamy zarówno na stronę internetową głogowskiego Muzeum, jak i na facebookowy profil MAH. Tam będą pojawiały się treści dotyczące wystaw, które aktualnie można zwiedzać oraz prezentacje ulubionych zabytków pracowników Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Pokażemy również to, w jaki sposób powstają nasze ekspozycje, a także jak wyglądały wcześniejsze edycje święta muzeów i muzealników.

Od lat tradycją Nocy Muzeów są również prezentacje filmów z cyklu „Muzeum utracone”, które powstały z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku udostępnimy na naszych stronach wszystkie dotychczasowe produkcje z tego cyklu.

Noc Muzeów on-line rozpocznie się w piątek 15 maja i potrwa aż do niedzieli 17 maja. W poniedziałek, 18 maja, wypada natomiast Międzynarodowy Dzień Muzeów, który w 1977 roku ustanowiony został przez Międzynarodową Radę Muzeów ICOM. Tego dnia rozpoczniemy na facebookowym profilu MAH krótkie prezentacje pracowników placówki.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-05-15
Data publikacji:2020-05-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:954