Archeolodzy odpowiadają na pytania

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 czerwca 2020

Muzeum Archeologiczno-Historyczne włączyło się w tegoroczne Europejskie Dni Archeologii. Pierwszą odsłoną obchodów jest prezentacja krótkiego filmu, w którym archeolodzy z głogowskiego muzeum postanowili opowiedzieć, dlaczego zdecydowali poświęcić się właśnie tej dziedzinie nauki.

Film obejrzeć można zaglądając na internetową witrynę Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie czy też na facebookowy profil MAH. Opublikowany został także na oficjalnej stronie Europejskich Dni Archeologii pod adresem www.journees-archeologie.fr/c-2020/lg-en/poland/fiche-initiative/9617/Muzeum-Archeologiczno-Historyczne-w-G-ogowie.

Kolejną odsłoną EDA w głogowskim muzeum będzie zwiedzanie wystawy „Ziemia głogowska pełna archeologicznych tajemnic”. Odsłoną szczególną, bowiem przewodnikami po ekspozycji będą właśnie archeolodzy z MAH. Zapraszają oni wszystkich zainteresowanych w sobotę 20 czerwca i w niedzielę 21 czerwca.

By wspólne zwiedzanie było bezpieczne, odbędzie się ono w czterech turach - o godzinie 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00. Liczba miejsc jest ograniczona. Swój udział w spotkaniu z historią i archeologami należy zgłosić telefonicznie do piątku 19 czerwca do godziny 15.00, dzwoniąc pod numer 76 831 28 68. Przypominamy także, że w związku z obostrzeniami związanymi z epidemią, zwiedzający zobowiązani są do stosowania zakrycia twarzy przez cały czas zwiedzania oraz zachowania bezpiecznej odległości od innych osób.

Gorąco zapraszamy i zachęcamy do udziału w Europejskich Dniach Archeologii w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-06-19
Data publikacji:2020-06-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:144