Ministerialne wyróżnienie dla archeologa z MAH

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 lipca 2020

Zenon Hendel, archeolog z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie, uhonorowany został złotą odznaką „Za opiekę nad zabytkami”. Nadał ją Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński.

Odznaka „Za opiekę nad zabytkami” przyznawana jest jako zaszczytne wyróżnienie osobom zasłużonym w społecznej opiece nad dobrami kultury lub w działalności konserwatorskiej. W przypadku Zenona Hendla docenione zostały jego wieloletnie działania na rzecz ochrony zabytków archeologicznych.

Okazją do wręczenia wyróżnienia był wernisaż wystawy „Dziedzictwo dawnego Głogowa”, prezentującej najciekawsze wyniki badań archeologicznych, prowadzonych w Głogowie w latach 2015-2020, której Zenon Hendel jest autorem. Odznaczenie odebrał z rąk prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza oraz Katarzyny Dziury, przedstawicielki Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Zenon Hendel związany jest z Głogowem i Muzeum Archeologiczno-Historycznym od ponad czterdziestu lat. Na swoim koncie ma wiele przeprowadzonych badań archeologicznych, które w znaczący sposób przyczyniły się do poznania dziejów Głogowa.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-07-14
Data publikacji:2020-07-14
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:187