Noc Muzeów w sieci

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 maja 2021

Od wielu lat w połowie maja spotykaliśmy się z Państwem podczas Europejskiej Nocy Muzeów. Niestety, podobnie jak rok temu pandemia i związane z nią obostrzenia sprawiły, że święto muzeów odbędzie się on-line.

Przygotowania do tegorocznej Nocy Muzeów są już mocno zaawansowane. W najbliższą sobotę, 15 maja warto śledzić facebookowy profil MAH oraz stronę internetową muzeum. To właśnie tam przez cały dzień umieszczane będą treści związane z funkcjonowaniem placówki oraz z jej zbiorami. Wśród nich będą nie tylko prezentacje muzealnych wystaw, ale również opowieści o ulubionych zabytkach pracowników Muzeum Archeologiczno-Historycznego.

Zaprosimy także Państwa do wspominania poprzednich edycji Europejskiej Nocy Muzeów oraz do wspólnego układania puzzli. Nie zabraknie również filmów z cyklu Muzeum Utracone, które powstały z inicjatywy Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Doskonałym uzupełnieniem Nocy Muzeów w wydaniu on-line będzie na pewno indywidualne zwiedzanie Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie. Oczywiście z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Do muzeum można wejść wyłącznie w maseczce. Nadal również obowiązkowa jest dezynfekcja dłoni oraz zachowanie dystansu.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-05-11
Data publikacji:2021-05-11
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:632