Wakacje w MAH. W poszukiwaniu muzealnych zwierząt

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 lipca 2021

Pierwsze wakacyjne zajęcia dla dzieci już za nami. Do głogowskiego muzeum zawitali wielbiciele zwierząt i zagadek.

W muzeum ukryło się wiele znanych nam zwierząt. Od tych udomowionych, aż po te fantastyczne, bajkowe zamieszkujące w naszej wyobraźni. Wspólnie z uczestnikami akcji „Lato w Muzeum” przemierzaliśmy muzealne zakamarki w poszukiwaniu zwierząt ukrytych m.in. w kamieniu, monetach i poznaliśmy historie z nimi związane.

Przedstawienia zwierząt kryją w sobie wiele tajemnic. Dowiedzieliśmy się jakie cechy przypisywano poszczególnym zwierzętom oraz jakie było ich znaczenie. Na koniec nie zabrakło historii o pupilach uczestników.

Kolejne wakacyjne zajęcia dla dzieci odbędą się w czwartek, 15 lipca. Tym razem ich uczestnicy dowiedzą się czym jest mandala i stworzą własna kompozycję.

Przypominamy, czwartkowe spotkania w ramach Lata w Muzeum Archeologiczno-Historycznym przeznaczone są dla dzieci w wieku od siedmiu do dwunastu lat. Odbywają się one na zamkowym dziedzińcu, a w razie niepogody – w sali im. M. Kaczkowskiego. Koszt uczestnictwa to 2,50 zł. W związku z tym, że ciągle obowiązują nas pandemiczne obostrzenia, liczba uczestników ograniczona jest do piętnastu osób. Żeby dzieci mogły wziąć udział w zajęciach, muszą zostać wcześniej zgłoszone. Można to uczynić telefonicznie, dzwoniąc do Pracowni Edukacji pod numer 76 834 10 81 wewnętrzny 43.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-07-09
Data publikacji:2021-07-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:130