Europejskie Dni Dziedzictwa w MAH

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 września 2021

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie kolejny raz włącza się w działania związane z Europejskimi Dniami Dziedzictwa. Hasło przewodnie tegorocznej edycji EDD brzmi „Smaki dziedzictwa” i właśnie owym smakom poświęcone będą spotkania organizowane w MAH.

W tym roku Europejskie Dni Dziedzictwa rozpoczną się 11 września i zakończą się 19 września. Dawne i niedawne smaki Dolnoślązaków będą tematem pierwszej prezentacji w MAH. – Na dolnośląskich stołach królowała zupa przyrządzana na tysiąc sposobów. Ale nie tylko. W domach przyrządzano również wiele potraw jednogarnkowych. O tym, jakie to były potrawy, opowiem już w najbliższą sobotę, 11 września – mówi Anna Wawryszewicz, etnolog z Działu Organizacji Wystaw i Edukacji MAH oraz gospodarz spotkania, które rozpocznie się o godzinie 15.00.

W sobotę, 18 września odbędą się w muzeum dwa wykłady. Agnieszka Górska z Działu Regionalistycznego opowie o głogowskim stole. Bohaterem spotkania, które poprowadzi Paulina Lemańska, będzie natomiast roślina nierozerwalnie związana z Głogowem, czyli głóg. Obydwa wykłady rozpoczną się o godzinie 13.00.

Wszystkim zainteresowanym udziałem w przedsięwzięciach realizowanych w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w ramach EDD przypominamy, że w soboty wstęp do MAH jest bezpłatny.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-09-09
Data publikacji:2021-09-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:81