Polkowice i okolice na dawnych pocztówkach oraz fotografiach

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 kwietnia 2022

Dwa wyjątkowe albumy: „Polkowice i okolice na dawnych pocztówkach oraz ich adresaci 1896-1944” i „Polkowice których nie znamy lub nie pamiętamy”, których autorem jest Grzegorz Kardyś, pozwalają nam przenieść się w czasie oraz odbyć sentymentalną podróż po regionie.

W pierwszej publikacji znalazło się 559 egzemplarzy kart pocztowych, z czego 350 prezentuje widoki Polkowic, a 209 okoliczne miejscowości. W drugiej zamieszczono blisko 900 zdjęć miasta oraz artykuły z prasy lokalnej, wzbogacone fragmentami „Kroniki Polkowic” z 1911 roku. Fotografie prezentują zabudowę poszczególnych ulic, ukazując miejscowość przed 1945 rokiem, a także w latach powojennych aż do 1990 roku.

Karty pocztowe, jak i fotografie stanowią dziś cenne źródło ikonograficzne, dokumentujące zmiany zachodzące w architekturze miejscowości. Oglądając je, możemy podążać dawnymi ulicami, podziwiać piękne widoki, nieistniejące już niektóre obiekty, zabytki, domy…

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Okładka książki „Polkowice i okolice na dawnych pocztówkach oraz ich adresaci 1896- 1944”, której autorem jest Grzegorz Kardyś. Po środku przedstawione dwie kart pocztowe.

  Okładka książki „Polkowice i okolice na dawnych pocztówkach oraz ich adresaci 1896- 1944”, której autorem jest Grzegorz Kardyś. Po środku przedstawione dwie kart pocztowe.

 • Powiększ zdjęcie Wnętrze książki „Polkowice i okolice na dawnych pocztówkach oraz ich adresaci 1896- 1944” Zaprezentowane zostały karty pocztowe Polkowic wraz z adresatami oraz treścią wiadomości.

  Wnętrze książki „Polkowice i okolice na dawnych pocztówkach oraz ich adresaci 1896- 1944” Zaprezentowane zostały karty pocztowe Polkowic wraz z adresatami oraz treścią wiadomości.

 • Powiększ zdjęcie Okładka książki „Polkowice których nie znamy lub nie pamiętamy”, której autorem jej jest Grzegorz Kardyś. Po środku zdjęcie przedstawiające miasto z lotu ptaka.

  Okładka książki „Polkowice których nie znamy lub nie pamiętamy”, której autorem jej jest Grzegorz Kardyś. Po środku zdjęcie przedstawiające miasto z lotu ptaka.

 • Powiększ zdjęcie Wnętrze książki „Polkowice których nie znamy lub nie pamiętamy”. Na fotografiach zaprezentowana została zabudowa przy ulicy Głogowskiej w Polkowicach wraz z opisem.

  Wnętrze książki „Polkowice których nie znamy lub nie pamiętamy”. Na fotografiach zaprezentowana została zabudowa przy ulicy Głogowskiej w Polkowicach wraz z opisem.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-04-01
Data publikacji:2022-04-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Paulina Lemańska
Liczba odwiedzin:281