Czar starych gier podczas Nocy Muzeów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 maja 2022

Tegoroczna Europejska Noc Muzeów jest już coraz bliżej. Nasza oferta jest niezwykle bogata. Każdy na pewno znajdzie w niej coś dla siebie. Także najmłodsi zwiedzający. W najbliższą sobotę, 14 maja będą mieli okazję przekonać się, że do dobrej zabawy niepotrzebny jest telefon, tablet lub komputer.

Noc Muzeów wraca po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. Nic więc dziwnego, że dla wszystkich, którzy w sobotę odwiedzą Muzeum Archeologiczno-Historyczne, przygotowano szereg atrakcji. Jedną z nich będą warsztaty dla dzieci, podczas których najmłodsi zwiedzający dowiedzą się, a starsi przypomną sobie, w jakie gry planszowe grano, zanim do rozrywki zaczęły służyć komputery.

„Samotnik”, „Lis i gęsi” czy też „Młynek” – te gry popularne były przed wieloma laty. Dziś są już nieco zapomniane. Podczas Europejskiej Nocy Muzeów przypomnimy ich zasady. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 17.00 i potrwają do 19.00. Spotkanie ze starymi grami odbędzie się na sali wystawowej, na której prezentowana jest ekspozycja „W krainie czerwonego złota. Archeologia na placu budowy Huty Miedzi Głogów”.

Zajęcia poświęcone starym planszówkom nie są jedynymi przygotowanymi dla dzieci. Będą miały one okazję wziąć udział również w warsztatach, na których wyczarują z gliny figurki zwierząt oraz własnoręcznie wykonają zakładkę do książki.

Europejska Noc Muzeów w Głogowie rozpocznie się o godzinie 16.00 i potrwa do 1.00. Zapraszamy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-05-10
Data publikacji:2022-05-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:66