Nowa publikacja już w sprzedaży

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 lipca 2022

Z przyjemnością informujemy o nowej publikacji „Z dziejów kapituły kolegiackiej w Głogowie”, której promocja miała miejsce wczoraj w Zamku Książąt Głogowskich.

 Impulsem do wydania książki były obchody 900-lecia powołania kapituły. Znajdują się w niej różnorodne artykuły o historii zarówno głogowskiej kolegiaty, jak i kapituły. Wspomniana publikacja została wydana wspólnie przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie, Uniwersytet Zielonogórski oraz zielonogórski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego. Wyżej opisane wydawnictwo otrzymało wsparcie finansowe dzięki Gminie Miejskiej Głogów.

Członkowie komitetu redakcyjnego w składzie: Dyrektor Muzeum Waldemar Hass, prof. Małgorzata Konopnicka z Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zaprezentowali licznie zgromadzonym gościom publikację. Spotkaniu towarzyszył wykład pracownika Muzeum, starszego kustosza Zenona Hendla, który opowiadał o niezwykle interesujących archeologicznych odkryciach w kolegiacie głogowskiej w latach 1997–2001.

 

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Widok na salę konferncyjno-szkoleniową. Kobiety i mężczyźni słuchają przemówienia.

  Widok na salę konferncyjno-szkoleniową. Kobiety i mężczyźni słuchają przemówienia.

 • Powiększ zdjęcie Mężczyzna przemawia do widowni. Nad nim ekran z wyświetlaną prezentacją.

  Mężczyzna przemawia do widowni. Nad nim ekran z wyświetlaną prezentacją.

 • Powiększ zdjęcie Widok na salę konferncyjno-szkoleniową. Kobiety i mężczyźni słuchają przemówienia. Przed nimi widoczny ekran z prezentacją oraz opowiadający mężczyzna.

  Widok na salę konferncyjno-szkoleniową. Kobiety i mężczyźni słuchają przemówienia. Przed nimi widoczny ekran z prezentacją oraz opowiadający mężczyzna.

 • Powiększ zdjęcie Slajd prezentacji, na którym wypisano autorów książki.

  Slajd prezentacji, na którym wypisano autorów książki.

 • Powiększ zdjęcie Dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich trzyma w ręku mikrofon i przemawia do widowni. Drugi obsługuje komputer z prezentacjami.

  Dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich trzyma w ręku mikrofon i przemawia do widowni. Drugi obsługuje komputer z prezentacjami.

 • Powiększ zdjęcie Mężczyzna prezentuje na ekranie plany kolegiaty.

  Mężczyzna prezentuje na ekranie plany kolegiaty.

 • Powiększ zdjęcie Slajd prezentacji z napisem:

  Slajd prezentacji z napisem: "Zenon Hendel, Badania archeologiczne w latach 1997 - 2001 w głogowskiej kolegiacie."

 • Powiększ zdjęcie Książki ułożone na stole.

  Książki ułożone na stole.

 • Powiększ zdjęcie Dwóch mężczyzn. Mężczyzna po lewej stronie obsługuje kamerę. Mężczyzna po prawej stronie stoi przed kamerą i odpowiada na pytania.

  Dwóch mężczyzn. Mężczyzna po lewej stronie obsługuje kamerę. Mężczyzna po prawej stronie stoi przed kamerą i odpowiada na pytania.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-07-28
Data publikacji:2022-07-28
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Paulina Lemańska
Liczba odwiedzin:198