Prace nad przedsięwzięciem grantowym „Muzeum na wyciągnięcie ręki” trwają!

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 września 2022

Jednymi z pierwszych zaplanowanych kroków są spotkania z przedstawicielami organizacji oraz stowarzyszeń działających w regionie na rzecz osób ze szczególnymi potrzebami, konsultacje oraz przeprowadzenie ankiet.

Od samego początku przedsięwzięcia przeprowadziliśmy rozmowy na temat dostępności muzeum oraz zmian, które mogą pomóc osobom ze szczególnymi potrzebami w odbiorze oferty naszej instytucji. Podczas spotkań rozmawialiśmy o przebiegu przedsięwzięcia grantowego, planowanych usprawnieniach, trudnościach, z jakimi mierzą się podopieczni i członkowie między innymi: Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań”, Klubu Seniora „Dom nad strumykiem”, grupy wsparcia „Zrozumieć” czy Polskiego Związku Niewidomych Koło w Głogowie.

Zaprosiliśmy do muzeum zarówno grupy, jak i wybrane osoby współpracujące w przedsięwzięciu w charakterze specjalistów. Dzięki tym spotkaniom sprawdzamy dostępność sal wystawowych oraz innych pomieszczeń, które są ogólnodostępne dla zwiedzających, a także strony internetowej.

Poprosiliśmy również o wypełnienie ankiety, której wersja internetowa znajduje się na stronie: http://muzeum.glogow.pl/art,907,ankieta-dostepnosc-muzeum-archeologiczno-historycznego-w-glogowie

Kolejne spotkania i konsultacje odbędą się w ciągu najbliższych tygodni, a już wkrótce pojawią się pierwsze usprawnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami!


Zachęcamy do śledzenia postępów przedsięwzięcia na stronie internetowej www.muzeum.glogow.pl w zakładce „Kultura bez barier”.

 

Trzy loga. Pierwsze logo to trzy gwiazdy (żółta, czerwona i biała) na granatowym tle oraz napis Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój. Drugie to biało czerwona flaga Polski oraz napis Rzeczpospolita. Trzecie logo to flaga Unii Europejskiej (złote gwiazdy na granatowym tle) i napis Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Mężczyzna z laską oraz kobieta stoją pośrodku sali wystawowej. Razem przyglądają się obrazowi.

  Mężczyzna z laską oraz kobieta stoją pośrodku sali wystawowej. Razem przyglądają się obrazowi.

 • Powiększ zdjęcie Dwie kobiety i dwóch mężczyzn pozują do zdjęcia na tle plansz na sali wystawowej.

  Dwie kobiety i dwóch mężczyzn pozują do zdjęcia na tle plansz na sali wystawowej.

 • Powiększ zdjęcie Grupa seniorów siedzi przy stołach podczas spotkania.

  Grupa seniorów siedzi przy stołach podczas spotkania.

 • Powiększ zdjęcie Pięć kobiet wysłuchuje informacji przekazywanych przez pracownice muzeum na sali wystawowej. Na ścianach widoczne obrazy.

  Pięć kobiet wysłuchuje informacji przekazywanych przez pracownice muzeum na sali wystawowej. Na ścianach widoczne obrazy.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-09-16
Data publikacji:2022-09-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Paulina Lemańska
Liczba odwiedzin:99