Zagrają Telemanna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 czerwca 2017

Muzyka dawna znowu zagości w muzealnych murach. W czerwcu wystąpi w Muzeum Archeologiczno – Historycznym, grający na lutni - Michał Gondko. Będzie to jeden z koncertów zorganizowanych w Głogowie w ramach projektu Nasz Telemann.

Koncert Michała Gondko odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Rozpocznie się o godzinie 22.00. Wcześniej muzyka Georga Philippa Telemanna zabrzmi w kościele Bożego Ciała. Tam o godzinie 19.30 wystąpi skrzypek Fredrik From wraz z orkiestrowym projektem Kore, którego jest także koncertmistrzem.

Także w niedzielę 25 czerwca miłośnicy muzyki jednego z najpopularniejszych kompozytorów doby barku, będą mieli okazję wysłuchać dwóch koncertów. O godzinie 17.00, w głogowskim ratuszu wystąpi grająca na barokowych skrzypcach oraz violoncello da spalla – Jesenka Balic Zunic. Tego samego dnia artystka wraz z Fredrikiem Fromem oraz orkiestrą Kore wystąpi także Kolgiacie. Ten koncert rozpocznie się o godzinie 20.00.

Okazją do zaprezentowania muzyki Telemanna jest 250 rocznic śmierci kompozytora związanego z ziemią lubuską. Organizatorem koncertów pod wspólnym hasłem Nasz Telemann jest fundacja Canor. Współorganizatorami głogowskiej części przedsięwzięcia są – gmina miejska Głogów oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-06-21
Data publikacji:2017-06-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:943