Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Mistrzowie ilustracji w MAH

27 lipca 2017

Książka, zwłaszcza ta skierowana do bardzo młodego czytelnika, to nie tylko treść, ale też ilustracje. Wystawę poświęconą mistrzom polskiej grafiki książkowej oglądać można w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie.

Ekspozycja została przygotowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Jej twórcy, na wielkoformatowych planszach, postanowili zaprezentować twórczość ośmiorga wybitnych ilustratorów – Bohdana Butenki, Anny Kołakowskiej, Danuty Konwickiej, Zbigniewa Lengrena, Marii Orłowskiej – Gabryś, Mirosława Pokory, Jana Marcina Szancera oraz Teresy Wilbik, a więc artystów, których ilustracje zapisały się w pamięci kilku pokoleń czytelników.

Reprodukcjom prac artystów towarzyszą napisane z przymrużeniem oka i skrzące się od zaskakujących ciekawostek sylwetki ilustratorów. Który z bohaterów wystawy miał w szkole zaledwie słabą tróję z plastyki? Która z ilustratorek była zapaloną motocyklistką? Dla kogo rodzice zaplanowali karierę aptekarza? Kto potrafił nie tylko świetnie rysować, ale i wybornie przyrządzić własnoręcznie zebrane ślimaki? Tego wszystkiego i wielu innych nieznanych faktów będzie można dowiedzieć się odwiedzając głogowskie muzeum.

Wystawa „Mistrzowie ilustracji” prezentowana będzie w MAH do końca wakacji.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-07-27
Data publikacji:2017-07-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:950