Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Dyrektor wśród odznaczonych

13 lutego 2018

Prezydent Andrzej Duda odznaczył osoby zasłużone w służbie państwu i społeczeństwu. W gronie uhonorowanych znalazł się również Leszek Lenarczyk, dyrektor Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie. Uroczysta dekoracja odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Za wybitne zasługi w działalności na rzecz zachowania i popularyzowania polskiego dziedzictwa kulturowego dyrektor głogowskiego muzeum odznaczony została Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

- Myślę, że jest to ważne wydarzenie nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla muzeum, którym kieruję, jak i dla Głogowa. Jest to też przykład na to, że pracując daleko od stolicy, jeżeli robi się coś, co jest ważne nie tylko dla nas, ale także dla innych, to można zostać zauważonym – twierdzi Leszek Lenarczyk, dyrektor Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie.

Uroczyste wręczenie odznaczeń odbyło się w Pałacu Prezydenckim. W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy aktu dekoracji dokonał Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w kancelarii Prezydenta RP.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-02-13
Data publikacji:2018-02-13
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:801