Nowe wydawnictwo głogowskiego muzeum

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 lutego 2018

Zbiorom rzeźby i rzemiosła Inuit poświęcone jest najnowsze wydawnictwo Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie. Katalog inauguruje serię wydawniczą poświęconą muzealnym kolekcjom. W marcu odbędzie się uroczysta promocja książki.

W 2010 roku trafiła do Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie wspaniała kolekcja rzeźb, rękodzieła ze zbiorów Romana Furmaniaka, przedwojennego mieszkańca Wielkopolski, który po wojnie trafił do Kanady. Składa się ona z 52 niewielkich, kamiennych rzeźb przedstawiających przyrodę oraz mieszkańców mroźnej północy.

W roku 2012 przekazana przez Romana Furmaniaka kolekcja, pokazana została na wystawie zatytułowanej „Inuit – lud zorzy polarnej”. W tym roku doczekała się ona katalogu. Znalazły się w nim nie tylko fotografie inuickich rzeźb i lalek, ale także sporo informacji na temat sztuki ludów północy oraz postaci darczyńcy czyli Romana Furmaniaka.

Uroczysta promocja katalogu „Zbiory rzeźby i rzemiosła Inuit” odbędzie się w połowie marca. Zaprezentowane zostanie nie tylko samo wydawnictwo, ale także część zbiorów, które zostały w nim opisane.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-02-23
Data publikacji:2018-02-23
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:547