Głogowska wystawa częścią obchodów Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 czerwca 2018

Rok 2018 Unia Europejska ogłosiła Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego. Jednym z elementów jego obchodów stała się wystawa „Dawnych głogowian portret własny”, która od kwietnia prezentowana jest w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie.

Jak podkreślają inicjatorzy ERDK 2018, dziedzictwo kulturowe przenika nasze życie i społeczeństwa. Odnaleźć można je w nie tylko w architekturze, krajobrazie czy też w stanowiskach archeologicznych. Tworzą je także sztuka, literatura, film, muzyka, a także rzemiosło, opowieści, czy też tradycje kulinarne. - Dziedzictwo to nie tylko spadek pozostawiony nam po poprzednich pokoleniach, to również fundament naszej przyszłości – przeczytać można na oficjalnej witrynie internetowej Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego.

Celem przedsięwzięcia jest współpraca na rzecz ochrony, zachowania, ponownego wykorzystania, rozwoju i promocji dziedzictwa Europy. A także pokazanie dziedzictwa kulturowego w całej jego różnorodności, materialnej i nie, jako dorobku przeszłych pokoleń, który bardzo mocno wpływa na naszą teraźniejszość. W te działania wpisuje się wystawa „Dawnych głogowian portret własny”, którą zwiedzać można w Muzeum Archeologiczno – Historycznym. Została ona objęta patronatem ERDK 2018, tym samym stała się częścią Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-06-14
Data publikacji:2018-06-14
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:201