Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Przedsionek Raju znowu w Głogowie

23 lipca 2018

Szykuje się prawdziwa uczta dla miłośników muzyki dawnej. Do Głogowa ponownie zawita festiwal „Przedsionek Raju”. W tym roku jego motywem przewodnim będzie muzyka Antoni Vivaldiego. W ramach koncertowego cyklu głogowianie będą mieli okazję usłyszeć między innymi słynne „Cztery pory roku”.

Podobnie jak w latach ubiegłych koncerty organizowane w ramach „Przedsionka Raju” odbędą się w miejscowościach, w których muzyka dawna bywa rzadkim gościem. Jak podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia z Fundacji Muzyki Dawnej Canor, w większości wypadków będą to małe ośrodki miejskie i wsie, które mają często intrygującą historię, wspaniałe zabytki i świetną publiczność.

W ramach koncertowego cyklu „Przedsionek Raju” w Głogowie odbędą się dwa koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się 4 sierpnia w kolegiacie. O godzinie 19.00 będzie można wysłuchać grającej na skrzypcach Jasenki Balic Zunic oraz towarzyszącego jej zespołu Green Kore. W programie tego wieczoru znalazły się utwory Vivaldiego, w tym również „Cztery pory roku”.

Kolejny koncert odbędzie się już w murach Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie. Tym razem melomanie będą mieli okazję posłuchać duetu - Clara Brunet Vila – śpiew i Roger Helou – organetto w programie zatytułowanym „Od świtu do zmierzchu gotyku”. Koncert ten odbędzie się 8 sierpnia i rozpocznie się o godzinie 18.00.

Współorganizatorami cyklu są samorządy miejscowości, w których odbywają się koncerty oraz gospodarze miejsc, w których występują artyści. Partnerami i mecenasami cyklu są Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Wstęp na wszystkie koncerty „Przedsionka Raju” jest bezpłatny.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-07-23
Data publikacji:2018-07-23
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:691