Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Przedstawiciel MAH na międzynarodowej konferencji

25 września 2018

Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie posiada jeden z największych zbiorów numizmatów w Polsce. Nic więc dziwnego, że jego przedstawiciele zapraszani są na międzynarodowe konferencje poświęcone numizmatyce. Podczas konferencji „Numismatica Centroeuropaea III” jeden z referatów wygłosił Krystian Książek z Działu Numizmatycznego MAH.

Międzynarodowa konferencja „Numismatica Centroeuropaea III” odbyła się w Bystrzycy Kłodzkiej. Jej organizatorem był Uniwersytet Wrocławski przy współudziale Polskiej Akademii Nauk oraz Zakładu Narodowego Imienia Ossolińskich.

W spotkaniu udział wzięło pięćdziesięciu numizmatyków z Polski, Czech, Słowacji, Austrii. Szwecji i Białorusi. Podczas czterech dni konferencji wygłoszonych zostało 35 referatów, odbyły się również wycieczki krajoznawcze do pałacu w Gorzanowie oraz Twierdzy Kłodzkiej.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie reprezentował Krystian Książek z Działu Numizmatycznego z referatem zatytułowanym „Denar typu Stronczyński 54, ostatnia moneta Bolesława Kędzierzawego?” Kolejna edycja konferencji odbędzie się za rok w Kremnicy na Słowacji.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-09-25
Data publikacji:2018-09-25
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:431