Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Święto nauki już wkrótce

3 października 2018

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Jego uroczysta inauguracja odbędzie się 9 października w głogowskiej PWSZ. Podobnie jak w latach ubiegłych, w przedsięwzięcie włącza się także Muzeum Archeologiczno – Historyczne.

Celem festiwalu jest popularyzowanie szeroko pojętej nauki. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie setna rocznica odzyskania niepodległości w 1918 r. Inauguracja głogowskiej części naukowego festiwalu odbędzie się 9 października o godzinie 10.00 w auli PWSZ. Wykład zatytułowany „Polskie sukcesy i porażki gospodarcze. Kluczowe wydarzenia w gospodarce polskiej 1918 – 2018” wygłosi profesor Stanisław Czaja.

W ciągu dwóch dni – 10 i 11 października, odbędzie się w Głogowie ponad dwieście wydarzeń związanych z XXI Dolnośląskim Festiwalem Nauki. W przedsięwzięcie od lat włącza się także Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie. W środę, 10 października zapraszamy na wykład zatytułowany „Krótka historia archeologii polskiej 1918 – 2018” oraz na wykład „Bronisław Piłsudski i Bronisław Malinowski – polskie odkrywanie świata”. W czwartek również odbędą się dwa wykłady. Pierwszy z nich nosi tytuł „Z ostatniej chwili – Polska znowu niepodległa”, drugi natomiast – „Na tropie historii zapisanej w przedmiocie – o konserwacji archeologicznej”.

Dolnośląski Festiwal Nauki jest także okazją do zwiedzenia muzealnych wystaw i to w towarzystwie ich kuratorów.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-10-03
Data publikacji:2018-10-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:369