Muzeum to także książki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 kwietnia 2019

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Książek oczywiście nie brakuje w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie. Placówka nie tylko posiada wspaniały księgozbiór, ale także prowadzi działalność wydawniczą.

Muzealna biblioteka liczy sobie wiele tysięcy tomów. Księgozbiór jest sukcesywnie powiększany nie tylko o wydawnicze nowości. Trafia do niego wiele podarowanych placówce książek. Najciekawsze z nich pokazywane były nie tak dawno na wystawie zatytułowanej „Librarium dawnego Głogowa”. Na tę ekspozycję składały się najciekawsze pozycje z bogatej, książkowej kolekcji, przekazanej muzeum przez Ojców Redemptorystów. Na wystawie pokazano nie tylko książki, ale także to, co w książkach można znaleźć – exlibrisy, notatki czy też zakładki.

Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie prowadzi także działalność wydawniczą. Od wielu lat ukazują się drukiem Głogowskie Zeszyty Naukowe czy też katalogi prezentujące muzealne zbiory. Wszystkie książkowe pozycje kupić można w naszym muzealnym sklepiku.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-04-23
Data publikacji:2019-04-23
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:313