O głogowskiej cukrowni i nie tylko

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 czerwca 2019

Studenci Nowych Mediów z głogowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zapraszają na premierę filmu opartego na wspomnieniach byłych pracowników Cukrowni Głogów. Pokaz odbędzie się 13 czerwca w auli uczelni. Rozpocznie się o godzinie 16.30.

Film poświęcony głogowskiej cukrowni i jej byłym pracownikom, jest tylko częścią medialnego projektu „Głogów. Miejsca i ludzie. Od dworca PKP do Cukrowni”, którym od ponad roku zajmowali się studenci Nowych Mediów. Zaprezentują oni nie tylko dokument, ale także wystawę fotograficzną zatytułowaną „Cukrownia dziś”.

To nie będą jedyne atrakcje przygotowane przez studentów. Oprócz podsumowania realizowanego przez siebie projektu, pokażą również od kuchni to, jak wyglądała praca nad nim. – Zaprezentują także sondy, z których dowiemy się między innymi tego, jakie są ulubione miejsca głogowian, co głogowianie wiedzą o Janie z Głogowa oraz jakie mają wspomnienia związane z dworcem kolejowym w Głogowie. Nie zabraknie także materiałów o wybitnych mieszkańcach Głogowa – zachęca dr Sławomira Lisewska, dyrektor Instytutu Humanistycznego PWSZ, inicjatorka i organizatorka studenckiego projektu.

Efektami projektu „Głogów. Miejsca i ludzie. Od dworca PKP do Cukrowni” głogowscy studenci pochwalą się w czwartek, 13 czerwca, o godzinie 16.30. Spotkanie odbędzie się w auli w budynku B głogowskiej PWSZ.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-06-10
Data publikacji:2019-06-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:640