Nowe wystawy już w marcu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 lutego 2021

Jeżeli na pustej sali wystawienniczej głogowskiego muzeum pojawia się ekipa Działu Głównego Inwentaryzatora Zbiorów, to znak, że wkrótce będziemy mogli zaprosić Państwa na wystawę prezentującą najnowsze nabytki MAH.

Przygotowując się na czas, kiedy będzie można otworzyć się dla zwiedzających, muzealnicy pracowali nad nowymi ekspozycjami. Na pierwsze zaprosimy Państwa już w marcu. Jedną z nich będzie wystawa, na którą złożą się najnowsze nabytki MAH.

Pokazane zostaną między innymi pamiątki z czasów stanu wojennego po Andrzeju Kosmalskim, jednym z twórców miedziowej „Solidarności”, które przekazał do muzeum jego syn – Radosław Kosmalski. Na wystawie zaprezentowane zostaną także pamiątki po Horacjuszu Przewoźniku, założycielu jednej z pierwszych drużyn harcerskich w Głogowie, a później propagatora turystki rowerowej.

Miłośnikom historii Głogowa spodoba się zapewne prezentacja osiemnastowiecznych starodruków związanych z miastem. Wśród nich jest między innymi mapa Dolnego Śląska z wydawnictwa "Grand Atlas d'Allemagne en LXXXI Feullies (...)” z 1789 roku.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-02-09
Data publikacji:2021-02-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:137