Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Wiadomości

Artykuły

Przejdź do - Wystawa prac Romy Pilitsidis

Wystawa prac Romy Pilitsidis

23 maja 2019

„Roma Pilitsidis iluzja głębi i równowaga” – taki tytuł nosi wystawa, która jeszcze w maju otwarta zostanie w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie. Tym razem jej bohaterką będzie Roma Pilitsidis i jej malarstwo. Wernisaż zaplanowany został na czwartek, 30 maja.

Czytaj więcej o: Wystawa prac Romy Pilitsidis

Strażackie święto w Zamku

23 maja 2019

Dziś na zamkowym dziedzińcu swoje święto obchodzić będą głogowscy strażacy. W związku z tym, od godziny 11.00 do 15.30, Muzeum Archeologiczno – Historyczne będzie zamknięte dla zwiedzających. Za utrudnienia przepraszamy.

Przejdź do - Noc Muzeów 2019

Noc Muzeów 2019

8 maja 2019

Pokazy musztry, fechtunku, dworskich tańców i tłumy mieszkańców Głogowa i okolic. Tak wyglądała tegoroczna Noc Muzeów. W tym roku ci, którzy postanowili odwiedzić Muzeum Archeologiczno-Historyczne, mieli okazję przenieść się do XVII wieku. Chętnych nie brakowało. Frekwencja była rekordowa.

Przejdź do - Muzeum to także książki

Muzeum to także książki

23 kwietnia 2019

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Książek oczywiście nie brakuje w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie. Placówka nie tylko posiada wspaniały księgozbiór, ale także prowadzi działalność wydawniczą.

Czytaj więcej o: Muzeum to także książki
Przejdź do - Razem chronimy zabytki

Razem chronimy zabytki

18 kwietnia 2019

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Jego idea zrodziła się w 1983 roku, kiedy to został ustanowiony przez komitet Wykonawczy Rady Ochrony Zabytków ICOMOS. W dzieło ochrony zabytków wpisuje się również działalność muzealna.

Czytaj więcej o: Razem chronimy zabytki

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:46854