Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Przedszkola

 

 1. Wizyta w muzeum, prowadzi A. Filipczak, M. Świderska
  Jaką nazwę (i dlaczego taką) ma głogowskie Muzeum, po co powstało, czym się zajmuje oraz gdzie się znajduje. Co w muzeum wolno, a czego nie, czyli jakie są podstawowe zasady zachowania obowiązujące w muzeum. Co kryją w sobie pojęcia takie jak: przewodnik, opiekun ekspozycji, gablota, magazyn, kopia – oryginał, zabytek – eksponat, ekspozycja – wystawa, wystawa stała oraz czasowa.Podstawowe zasady zachowania obowiązujące w muzeum oraz pojęcia takie jak: przewodnik, opiekun ekspozycji, gablota, magazyn, kopia - oryginał, zabytek – eksponat, ekspozycja – wystawa, wystawa stała oraz czasowa.

 2. Kto pracuje w Muzeum?, prowadzi A. Filipczak, M. Świderska
  Czym zajmuje się w muzeum historyk, archeolog, numizmatyk, konserwator, etnolog, historyk sztuki, plastyk, przewodnik, opiekun ekspozycji.

 3. Legendy głogowskie, prowadzi M. Świderska
  Dawne, tajemnicze opowieści: legenda, mit, bajka, baśń – czym się różnią. Warsztaty plastyczne.

 4. Moje miasto Głogów, prowadzi R. Matysiak,
  Skąd pochodzi nazwa miasta; jakie są symbole, dzięki którym można miasto rozpoznać (herb, flaga, hejnał); które budowle są dla miasta ważne i najbardziej charakterystyczne.

 5. Rycerz ci opowie..., prowadzi A. Filipczak
  Co to jest rycerskość, honor, odwaga. Jak zostać dobrym rycerzem; jak przebiegało szkolenie i pasowanie na rycerza. W co rycerz był ubrany i uzbrojony. Warsztaty – wykonanie własnego rycerza.

 6. Maska karnawałowa, prowadzi E. Wyrwas
  Jak dawniej bawiono się w karnawale, czyli maski, stroje, tańce, bale. Warsztaty – wykonanie własnej maski karnawałowej.

 

 

Muzeum Archeologiczno-Historyczne
67-200 Głogów, ul. Brama Brzostowska 1
Tel. (76)8341081, fax (76)8333038

e-mail:muzeum@muzeum.glogow.pl

 UWAGA!

Istnieje możliwość realizacji zajęć muzealnych na inny wybrany temat (na specjalne zlecenie placówki szkolnej, po wcześniejszym omówieniu warunków). Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie zaprasza do korzystania z innych propozycji, m.in. wykładów otwartych, prezentacji, odczytów etc.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:4791