Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Strona główna

Aktualności

Powiększ zdjęcie

Światowy Dzień Ochrony zabytków w MAH

19 kwietnia 2018

Muzeum Archeologiczno – Historyczne włączyło się obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków. Z tej okazji młodzież miała okazję wysłuchać wykładu poświęconego konserwacji zabytków. Otwarte zostały również dwie wystawy – „Dawnych głogowian portret własny” oraz „Nie tylko portret. Sztuka figuralna ze zbiorów”.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Ochrony zabytków w MAH
Powiększ zdjęcie

Błękitna Armia w Głogowie

16 kwietnia 2018

20 kwietnia 1919 roku wjechał na głogowski dworzec pierwszy kolejowy transport wiozący Polską Armię z Francji. W jednym z wagonów znajdował się jej dowódca, gen. Józef Haller. Nazywana od koloru mundurów „Błękitną Armią” formacja przejeżdżała przez Głogów do końca czerwca 1919 roku. Wydarzenie to postanowiła przypomnieć Fundacja im. Bolesława Chrobrego.

Czytaj więcej o: Błękitna Armia w Głogowie
Powiększ zdjęcie

Wernisaż i wykład z okazji święta zabytków

10 kwietnia 2018

Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków. W środę 18 kwietnia, właśnie z tej okazji odbędzie się otwarty wykład oraz podwójny wernisaż.

Czytaj więcej o: Wernisaż i wykład z okazji święta zabytków
Powiększ zdjęcie

Muzealna wystawa w bibliotece

5 kwietnia 2018

W ubiegłym roku Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie obchodziło jubileusz pięćdziesięciolecia swego istnienia. Jednym w wydarzeń towarzyszącym tym obchodom, była wystawa poświęcona placówce. Od 4 kwietnia można ją oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Jedności Robotniczej.

Czytaj więcej o: Muzealna wystawa w bibliotece