Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Strona główna

Aktualności

Powiększ zdjęcie

Efekty pleneru do obejrzenia w MAH

11 grudnia 2019

Kilkunastu artystów uczestniczyło w plenerze malarskim „Człowiek chroni środowisko”, który latem odbył się w Czernej. Od czwartku, 12 grudnia, w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie będzie można oglądać efekty pracy plastyków. Organizatorem wystawy jest Miejski Ośrodek Kultury. Wernisaż odbędzie się o godzinie 16.00.

Czytaj więcej o: Efekty pleneru do obejrzenia w MAH
Powiększ zdjęcie

Spektrometr i mikroskop już służy konserwatorom

11 grudnia 2019

Nowy spektrometr XRF jeszcze na dobrze nie zadomowił się w pracowni konserwatorskiej głogowskiego muzeum, a do laboratorium dostarczono nowy sprzęt zakupiony w ramach projektu - Modernizacja wyposażenia Pracowni Konserwatorskiej MA-H w Głogowie – mikroskop laboratoryjny do obserwacji w świetle przechodzącym, z kamerą o wysokiej rozdzielczości, dzięki któremu możliwa będzie identyfikacja gatunków drewna, rodzaju włókien, obserwacje mikroorganizmów. Na pewno poszerzy to wachlarz informacji dla archeologów.

Czytaj więcej o: Spektrometr i mikroskop już służy konserwatorom
Powiększ zdjęcie

Muzealnicy w Teatrze

10 grudnia 2019

Głogowski Teatr im. Andreasa Gryphiusa podniesiony został z ruin. Zarówno jako budynek, jak i instytucja, cieszy się on ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Zaprzyjaźnioną placówkę kultury odwiedzili pracownicy Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie. Przewodnikiem po teatrze był Bartłomiej Adamczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Czytaj więcej o: Muzealnicy w Teatrze
Powiększ zdjęcie

Świąteczne warsztaty z muzealnikami

9 grudnia 2019

Muzeum Archeologiczno-Historyczne Głogowie włączyło się w obchody święta patrona miasta. W piątek, 6 grudnia, otwarta została dla zwiedzających wystawa poświęcona świętemu Mikołajowi. W sobotę natomiast, głogowianie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach tworzenia ozdób choinkowych, które odbyły się w Rynku przed ratuszem.

Czytaj więcej o: Świąteczne warsztaty z muzealnikami
Powiększ zdjęcie

Plastyczne konkursy rozstrzygnięte

6 grudnia 2019

Setki prac wpłynęły na konkursy plastyczne ogłoszone przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie. Mikołajki stały się okazją do ich rozstrzygnięcia. Nagrody odebrali uczestnicy konkursów: kaligraficznego, „legendy Głogowa” oraz „Obrona Głogowa w 1109 roku”. Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej o: Plastyczne konkursy rozstrzygnięte