Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Strona główna

Aktualności

Powiększ zdjęcie

Zapraszamy do korzystania z muzealnego księgozbioru

21 stycznia 2020

Już wkrótce specjalistyczna biblioteka muzealna stanie się jeszcze bardziej dostępna. Dla wszystkich szukających wiedzy, udostępniona zostanie biblioteczna czytelnia.

Czytaj więcej o: Zapraszamy do korzystania z muzealnego księgozbioru
Powiększ zdjęcie

Kamienna chrzcielnica wzbogaciła ekspozycję

17 stycznia 2020

Kolejny zabytek można oglądać na wystawie zatytułowanej „Pamięć głogowskich kamieni”. Ekspozycję wzbogaciła kamienna chrzcielnica, która trafiła do Muzeum Archeologiczno-Historycznego z kościoła pod wezwaniem św. Klemensa w Głogowie.

Czytaj więcej o: Kamienna chrzcielnica wzbogaciła ekspozycję
Powiększ zdjęcie

Nie zabrakło wspomnień

16 stycznia 2020

Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum i Historii Głogowa kończy w tym roku dziesięć lat. Obchody jubileuszu zainaugurowało spotkanie poświęcone byłemu dyrektorowi Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie – Leszkowi Lenarczykowi.

Czytaj więcej o: Nie zabrakło wspomnień
Powiększ zdjęcie

Zrób sobie selfie w muzeum

13 stycznia 2020

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie włącza się w akcję Museum Selfie Day. W tym roku odbędzie się on w środę 15 stycznia. Tego dnia zapraszamy odwiedzających do wzięcia udziału w zabawie i publikowania swych selfie wykonanych w głogowskim muzeum na facebooku.

Czytaj więcej o: Zrób sobie selfie w muzeum
Powiększ zdjęcie

Kolegiata na fotografii i w kalendarzu

7 stycznia 2020

Wystawę fotograficzną, której motywem przewodnim jest kolegiata, można oglądać w najstarszej głogowskiej świątyni. Jej organizatorem jest Towarzystwo Ziemi Głogowskie przy współudziale Muzeum Archeologiczno-Historycznego.

Czytaj więcej o: Kolegiata na fotografii i w kalendarzu