Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Strona główna

Aktualności

Powiększ zdjęcie

Sieciowa oferta przypadła do gustu

21 października 2020

Tegoroczna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki była wyjątkowa. W związku z pandemią wiele wydarzeń zrealizowanych zostało on-line. Także w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie. Z sieciowej oferty MAH skorzystało blisko czterysta osób.

Czytaj więcej o: Sieciowa oferta przypadła do gustu

Więcej osób na wystawach

21 października 2020

W związku z sytuacją epidemiczną w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie obowiązują ograniczenia w ruchu na salach wystawowych. Dla zwiedzających mamy jednak dobrą informację. Limit osób na ekspozycjach zwiększony został z pięciu do dziesięciu. Pozostałe ograniczenia pozostają bez zmian.

Czytaj więcej o: Więcej osób na wystawach
Powiększ zdjęcie

Papieska wystawa w MAH

15 października 2020

18 maja 2020 r. obchodziliśmy stulecie urodzin Karola Wojtyły, a rok 2020 został ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II.  Z tej okazji  Muzeum Archeologiczno-Historyczne przygotowało wystawę pt. „Odnaleźć tamten czas. Jan Paweł II w pamięci głogowian".

Czytaj więcej o: Papieska wystawa w MAH
Powiększ zdjęcie

Uwaga zwiedzający

13 października 2020

W związku z zaostrzającą się sytuacją epidemiologiczną w regionie, Muzeum Archeologiczno-Historyczne wprowadza następujące ograniczenia w ruchu na salach wystawowych:

  • wejścia na zwiedzanie od środy do niedzieli tylko o pełnych godzinach: 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00 16:00

  • ostatnie wejście o godzinie 16:00

  • czas zwiedzania maksymalnie 45 minut

  • dopuszczalna liczba osób w jednym cyklu zwiedzania: do 5

w weekendy istnieje możliwość telefonicznej rezerwacji godziny zwiedzania pod nr telefonu: 76 834 10 81

 Oferta wystawiennicza muzeum dla zwiedzających jest ograniczona

Cena biletu: 2 zł

Za utrudnienia przepraszamy

Przypominamy, że niezmiennie, wszystkie osoby, które wchodzą na teren muzeum zobowiązane są do bezwzględnego przestrzegania obowiązujących zasad bezpieczeństwa epidemicznego oraz dostosowania się do ewentualnych wskazówek lub poleceń personelu.

Czytaj więcej o: Uwaga zwiedzający
Powiększ zdjęcie

Informacje dotyczące funkcjonowania MAH

12 października 2020

Szanowni Państwo,

w związku z aktualną sytuacją epidemiczną w kraju informujemy, o zmianach i wytycznych dotyczących funkcjonowania Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie:

  • głogowskie muzeum nadal prowadzi działalność wystawienniczą, jednak ograniczoną względami bezpieczeństwa i wymogami sanitarnymi;

  • w sprawach związanych z edukacją muzealną prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny lub e-mailowy z Działem Organizacji Wystaw i Edukacji (szczegóły w zakładce: kontakty);

  • uprzejmie informujemy, że istnieje już w naszej placówce możliwość płacenia „kartą”;

  • ze względu na ponownie przyjętą „hybrydową” organizację pracy w poszczególnych działach i komórkach muzeum, interesantów prosimy najpierw o kontakt telefoniczny lub e-mailowy;

  • biblioteka muzealna udostępnia swoje zbiory, tylko po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym;

  • przypominamy, że niezmiennie, wszystkie osoby, które wchodzą na teren muzeum zobowiązane są do bezwzględnego przestrzegania obowiązujących zasad bezpieczeństwa epidemicznego oraz dostosowania się do ewentualnych wskazówek lub poleceń personelu.

Czytaj więcej o: Informacje dotyczące funkcjonowania MAH