Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Strona główna

Aktualności

Powiększ zdjęcie

Wystawa o Oblatach jeszcze tylko przez weekend

29 maja 2020

Jeszcze tylko dwa dni można oglądać w Muzeum Archeologiczno-Historycznym wystawę zatytułowaną „Aby wszyscy byli jedno. Bractwo Oblatów św. Brygidy. Dom Głogów”, która prezentuje działalność organizacji w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Czytaj więcej o: Wystawa o Oblatach jeszcze tylko przez weekend
Powiększ zdjęcie

Głogowskie monety opisane w „Wiadomościach Numizmatycznych”

28 maja 2020

W ostatnim wydaniu rocznika „Wiadomości Numizmatycznych” ukazał się artykuł Krystiana Książka z Ośrodka Archeologiczno-Numizmatycznego Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie. Tekst zatytułowany jest „Denar typu Stroczyński 54, ostatnia moneta Bolesława Kędzierzawego?”.

Czytaj więcej o: Głogowskie monety opisane w „Wiadomościach Numizmatycznych”
Powiększ zdjęcie

Efekty badań na wystawie

26 maja 2020

Od lat, za sprawą archeologów z Muzeum Archeologiczno-Historycznego, ziemia głogowska odkrywa swoje tajemnice. Efekty ich pracy już wkrótce będzie można oglądać na wystawie, na której zaprezentowane będą wyniki badań przeprowadzonych na terenie miasta w latach 2015-2020.

Czytaj więcej o: Efekty badań na wystawie
Powiększ zdjęcie

Muzeum Utracone – zapraszamy do oglądania

17 maja 2020

Od 2010 roku tradycją Europejskiej Nocy Muzeów, także w MAH, była prezentacja filmów z cyklu „Muzeum Utracone”. W tym roku, w ramach Nocy Muzeów On-line, proponujemy Państwu obejrzenie wszystkich dotychczasowych produkcji, zrealizowanych w ramach projektu, którego inicjatorem było Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zapraszamy.

Czytaj więcej o: Muzeum Utracone – zapraszamy do oglądania
Powiększ zdjęcie

Muzealne wystawy on-line

16 maja 2020

W związku z pandemią nie możemy spotkać się z Państwem osobiście podczas tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów. Wszelkie działania związane z tym przedsięwzięciem przeniesione zostały do internetu. Także te przygotowane przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie. Zapraszamy do obejrzenia krótkich, fotograficznych impresji na temat wystaw prezentowanych w MAH.

Czytaj więcej o: Muzealne wystawy on-line