Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Strona główna

Aktualności

Powiększ zdjęcie

Świąteczne warsztaty w MAH

11 grudnia 2017

Na choince najpiękniej wyglądają własnoręcznie wykonane ozdoby. Doskonałą okazją do ich zrobienia będą rodzinne warsztaty w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie. Odbędą się one w najbliższą sobotę, 16 grudnia.

Czytaj więcej o: Świąteczne warsztaty w MAH
Powiększ zdjęcie

Zakończył się Rok Kultury Węgierskiej w Polsce

11 grudnia 2017

W auli Politechniki Warszawskiej uroczyście zakończone zostały obchody Roku Kultury Węgierskiej w Polsce. W uroczystej gali wziął udział także Leszek Lenarczyk, dyrektor Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie.

Czytaj więcej o: Zakończył się Rok Kultury Węgierskiej w Polsce
Powiększ zdjęcie

Niezwykłe wydawnictwo pod choinkę

8 grudnia 2017

Jednym z ostatnich akcentów obchodów 50-lecia Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie będzie promocja niezwykłego wydawnictwa – reprintu albumu „Groβ Glogau in den Jahren 1806-14” z ilustracjami Richarda Knötla, którego oryginał znajduje się w muzealnych zbiorach. Przedświąteczne spotkanie poświęcone albumowi odbędzie się w piątek, 15 grudnia i rozpocznie się o godzinie 16.00.

Czytaj więcej o: Niezwykłe wydawnictwo pod choinkę
Powiększ zdjęcie

"Nasze najnowsze" w MAH

7 grudnia 2017

Zabytkowa moneta wybita przez Zygmunta III Wazę, dziewiętnastowieczne fotografie wykonane w głogowskich zakładach fotograficznych, księga rachunkowa cechu kuśnierzy we Wschowie – to tylko część eksponatów, które można oglądać na wystawie „Nasze najnowsze” w Muzeum Archeologiczno – Historycznym.

Czytaj więcej o: "Nasze najnowsze" w MAH