Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Strona główna

Aktualności

Powiększ zdjęcie

Rocznica Obrony Głogowa w MAH

23 sierpnia 2019

W związku z przypadającą 910 rocznicą Obrony Głogowa zapraszamy na specjalne oprowadzanie po wystawie „Obrona Głogowa w 1109 roku”. Do Państwa dyspozycji, przez całą sobotę 24 sierpnia, dostępna będzie nasza przewodniczka, która pomoże Państwu przenieść się w czasie do tamtych wydarzeń.

Czytaj więcej o: Rocznica Obrony Głogowa w MAH
Powiększ zdjęcie

Lasy w Niepodległej Polsce

14 sierpnia 2019

Jeszcze tylko do końca sierpnia w naszym muzeum można oglądać wystawę „Lasy w Niepodległej Polsce”.

Ekspozycja prezentowana jest dla uczczenia 95-lecia powołania przedsiębiorstwa Lasy Państwowe oraz z okazji rocznicy 200 lat ustanowienia wzoru polskiego munduru leśnego.

Wystawa dedykowana jest wszystkim "ludziom lasu", którzy swoim zaangażowaniem w walkę o niepodległość, przyrodę i las sprawili, że polskie lasy są dziś jednymi z najpiękniejszych w Europie.

Zorganizowana została przez Nadleśnictwo Żmigród pod patronatem Dyrektora RDLP we Wrocławiu Adama Płakseja.

Zapraszamy

Czytaj więcej o: Lasy w Niepodległej Polsce
Powiększ zdjęcie

Lato w muzeum

13 sierpnia 2019

Przed nami już ostatnie zajęcia organizowane w ramach Lata w muzeum. Tym razem dzieci wykonają własną grafikę przedstawiającą nasze miasto. Dowiedzą się również jakie rodzaje grafik istnieją oraz czym różni się grafika artystyczna od grafiki użytkowej. Na zajęcia zapraszamy 22 sierpnia 2019, w godz. od 12:00 do 13:30. Wstęp na zajęcia 2,50 zł, po uprzednim zgłoszeniu do Pracowni Edukacyjnej pod nr tel. 8 34 10 81, wew. 43

Czytaj więcej o: Lato w muzeum
Powiększ zdjęcie

Rekordowa frekwencja jakubowej wystawy

12 lipca 2019

Wystawa poświęcona pierwszemu w Polsce Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie k/Głogowa oraz tradycji pielgrzymowania do Santiago de Compostela, od 11 lipca br. jest już prezentowana w Brzesku. Wcześniej można ja było oglądać m.in. w Szczyrku, Łebie, czy Rokitnie.

Czytaj więcej o: Rekordowa frekwencja jakubowej wystawy
Powiększ zdjęcie

Jubileuszowa Letnia Akademia Kultury i Języka Polskiego

11 lipca 2019

Powoli kończy się jubileuszowa XX Letnia Akademia Kultury i Języka Polskiego. Po tygodniowym pobycie w Głogowie, młodzież odwiedza Przemyśl, Lwów, Warszawę, Gdańsk, Grodno oraz Wilno. Jak zgodnie twierdzą uczestnicy Akademii, to był dla nich bardzo ciekawy i intensywny czas.

Czytaj więcej o: Jubileuszowa Letnia Akademia Kultury i Języka Polskiego