Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Wystawa o Jakubowie pojechała do Szczyrku

Trwa peregrynacja wystawy poświęconej sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie. Ekspozycja trafiła w Beskidy. Można ją już oglądać w parafii św. Jakuba w Szczyrku.

Rok 2017 był dla sanktuarium w Jakubowie rokiem szczególnym. Obchodziło ono bowiem jubileusz dziesięciolecia. Z tej okazji Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie przygotowało wystawę poświęconą zarówno tradycji pielgrzymowania po szlakach św. Jakuba, jak i samemu sanktuarium.

Do tej pory ekspozycja była prezentowana w głogowskim muzeum, sanktuarium w Jakubowie, sanktuarium Matki Boskiej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie oraz w kościele pod wezwaniem św. Jakuba w Lęborku. Latem ubiegłego roku jakubowa wystawa prezentowana także w Łebie.

W tym roku ekspozycja wyruszyła na południe Polski. Tym razem trafiła do parafii pw. św. Jakuba w Szczyrku, gdzie prezentowana będzie przez najbliższe tygodnie.

Wystawę poświęconą sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie obejrzało już blisko sto tysięcy osób.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2019-02-11 13:56przez:
Opublikowano:2019-02-11 00:00przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:4652

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.