Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Udana Noc Muzeów w MAH

Europejska Noc Muzeów od lat przyciąga do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie rzeszę zwiedzających. Nie inaczej było w tym roku. Placówkę odwiedziło blisko 3200 osób.

Tegoroczna Noc Muzeów odbywała się pod hasłem „Głogów piastowski”. Zaproszeni do udziału w imprezie rekonstruktorzy inscenizowali na zamkowym dziedzińcu najważniejsze wydarzenia związane ze średniowiecznym Głogowem. – Chcemy bardzo mocno podkreślić, jak ważnym ośrodkiem był przed wiekami Głogów. Będą również pokazy walki piastowskich wojów, oczywiście w nawiązaniu do tego co wydarzyło się w mieście na przestrzeni wieków – mówił Przemysław Kubiczek, jeden z rekonstruktorów z grupy Walhalla.

Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Tradycyjnie również spora kolejka ustawiała się przed wejściem na zamkową wieżę. Nie brakowało również chętnych do oglądania muzealnych wystaw. Podczas tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów swoją premierę dla zwiedzających miała najnowsza ekspozycja przygotowana przez pracowników MAH, czyli wystawa zatytułowana „Dziedzictwo kulturowe szlachty ziemi głogowskiej”. Impreza była również swego rodzaju pożegnaniem z wystawą „Splendor śląskiej sztuki sakralnej XIV–XVI wieku ze zbiorów Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu”, która wkrótce wróci do Wrocławia.

Wieczorem, w zamkowej fosie pod pięknie oświetloną lipą, odbył się koncert z cyklu „Bardowie Pod Wieżą”. Podobnie jak w ubiegłym roku można było obejrzeć i posłuchać głogowskich wykonawców – zespołu Nieobecni, grupy U Jana, Tadeusza Kolańczyka oraz Bernadetty Zamarii.

Ostatni zwiedzający Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie opuścił jego mury tuż przed północą.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-05-23 12:38przez:
Opublikowano:2023-05-23 13:09przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:728

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.