Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Nowe wystawy już wkrótce

Bożonarodzeniowa ekspozycja w Muzeum Archeologiczno-Historycznym przechodzi już do historii. Jednak muzealne sale nie lubią pustki. Już wkrótce będzie można oglądać w MAH dwie nowe wystawy.

Pierwsza z nich na pewno ucieszy miłośników historii i białej broni. Przygotowywana w głogowskim muzeum wystawa nosi bowiem tytuł „Zapomniani bohaterowie i ich szable”. Ekspozycja powstaje w oparciu o kolekcjonerskie zbiory Pawła Komorowskiego. Wystawę opracował natomiast znany bronioznawca – dr Włodzimierz Kwaśniewicz, który wyselekcjonował ze wspomnianej kolekcji dwadzieścia unikatowych, imiennych szabli oficerów Wojska Polskiego z okresu II Rzeczpospolitej. Wzbogacają ją biogramy powiązanych z szablami bohaterów, w większości postaci dzisiaj już zapomnianych.

Drugą, nową wystawą, którą jeszcze w lutym będzie można obejrzeć w MAH, będzie ekspozycja zatytułowana „Nasze najnowsze”. Tradycyjnie już zaprezentowane zostaną najciekawsze obiekty, które trafiły do muzealnych zbiorów w ostatnich latach. Wśród nich będą między innymi: dziewiętnastowieczny piec kaflowy z jednego z domów w Przedmościu, kolorowy telewizor z lat 70. ubiegłego wieku, mundur kapitana m/s „Głogów” oraz wiele więcej.

Zapraszamy do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-02-01 08:00przez:
Opublikowano:2024-02-01 08:11przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:415

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.