Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Udane Europejskie Dni Archeologii

W dniach 14–16 czerwca odbyły się Europejskie Dni Archeologii. Muzeum w Głogowie kolejny raz dołączyło do tej ciekawej inicjatywy z szeroką ofertą skierowaną do miłośników archeologii oraz historii regionu.

14 czerwca o godz. 14:30 w Muzeum miał miejsce wykład zatytułowany „Tradycje mennicze w Głogowie”, podczas którego omówione zostało kompleksowo mennictwo głogowskie. Tego samego dnia o godz. 10:00 w Ośrodku Archeologiczno-Numizmatycznym przy ul. Portowej 1C odbyły się warsztaty z konserwacji zabytków. Podczas spotkania nasi pracownicy opowiedzieli o metodach wykorzystywanych na co dzień w procesach konserwatorskich.

W ciągu dwóch dni (14 i 15 czerwca) miały miejsce spotkania pt. „Opowieści z krypty, czyli co odkryto podczas badań archeologicznych w kościele św. Mikołaja w Głogowie”. Uczestnicy mieli szansę poznać historię wykopalisk, jakie miały miejsce w tej świątyni, przespacerować się po pozostałościach głogowskich Sukiennic, a na zakończenie zobaczyć wybrane artefakty odkryte podczas badań w głogowskiej farze.

Z kolei w sobotę, 15 czerwca o godz. 12:00 w sali konferencyjnej głogowskiego muzeum osoby zainteresowane archeologią obiektów wojskowych miały okazję wysłuchać ciekawej i pouczającej prelekcji na temat tajemnic głogowskich fortyfikacji od czasów grodowych po okres II wojny światowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji Europejskich Dni Archeologii, które przyniosły nam wiele wrażeń i, mamy nadzieję, dostarczyły Państwu nowej wiedzy o naszym wspólnym dziedzictwie kulturowym.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-06-26 08:11przez:
Opublikowano:2024-06-26 09:55przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:235

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.