Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Pierwsze spotkanie z wieżą

Rozpoczęła się wakacyjna akcja w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Jej młodzi uczestnicy, podczas pierwszego spotkania, mieli okazję poznać historię zamkowej wieży i legendy z nią związane.

Jak wysoka jest wieża głogowskiego zamku? Kiedy powstała? Do czego służyła? Na te wszystkie pytania otrzymali odpowiedź ci, którzy postanowili wziąć udział w akcji „Lato w muzeum”. Jej motywem przewodnim jest właśnie zamkowa wieża. To tej budowli będą poświęcone niemal wszystkie wakacyjne spotkania w MAH.

Jednak nie tylko tajemnice wieży poznawali uczestnicy czwartkowych zajęć. Dzieci miały okazję własnoręcznie przyozdobić sobie pamiątkową, muzealną koszulkę.

Kolejne wakacyjne spotkanie w MAH odbędzie się w czwartek, 11 lipca. Tym razem jego uczestnicy dowiedzą się między innymi tego, kiedy zrobiono pierwsze fotograficzne selfie oraz nauczą się, jak należy je poprawnie robić. Podczas tego spotkania niezbędne będzie posiadanie aparatu fotograficznego lub smartfona. Do udziału w wakacyjnych zajęciach w Muzeum Archeologiczno-Historycznym zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Spotykamy się w każdy czwartek o godzinie 12.00.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-07-05 14:29przez:
Opublikowano:2024-07-05 14:37przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:168

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.