Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Wykład Marty Małkus w MAH

W Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie odbył się wykład Marty Małkus zatytułowany „Ut vivas, disce mori – czego nas uczą cmentarze?”. Spotkanie poświęcone było Staromiejskiemu Cmentarzowi Ewangelickiemu we Wschowie – najstarszemu nowożytnemu cmentarzowi w Polsce, założonemu w 1609 roku.

Marta Małkus – historyk sztuki, muzealnik i stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – od lat bada dzieje tej wyjątkowej nekropolii. Podczas wykładu podzieliła się wynikami swoich dotychczasowych badań, przybliżając słuchaczom nie tylko historię samego cmentarza, lecz także liczne wątki głogowskie i związki między Wschową a Głogowem.

Wydarzenie odbyło się w ramach autorskiego projektu realizowanego dzięki ministerialnemu stypendium. Zgromadzona publiczność miała okazję spojrzeć na cmentarz nie tylko jako miejsce pamięci, ale także jako źródło wiedzy o kulturze, sztuce i przemianach społecznych. Ci, którzy zdecydowali się spędzić to popołudnie w muzeum, z pewnością nie żałowali swojej decyzji.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2025-11-07 11:19przez:
Opublikowano:2025-11-07 11:20przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:132

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.