Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Głogowski Gryphius dla naszej koleżanki

Obchody Dnia Działacza Kultury były okazją do wręczenia niezwykłych nagród – Głogowskich Gryphiusów. Wśród wyróżnionych znalazła się Roma Pilitsidis, artystka i wieloletnia pracownica Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie.

Uroczysta gala, podczas której wręczone zostały nagrody, odbyła się w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa. - To wyjątkowe miejsce i chcielibyśmy w tym wyjątkowym miejscu gościć Państwa każdego roku z okazji waszego święta, wręczając niektórym z was Głogowskie Gryphiusy. Tworzycie wspaniałą rodzinę osób tworzących kulturę zarówno zawodowo, jak i amatorsko. To niezwykle ważne, że uzupełniamy się jako instytucje, stowarzyszenia czy też osoby indywidualne, które swoją twórczością wykuwają lokalną kulturę – mówił podczas uroczystości prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

Nagroda Głogowskiego Gryphiusa przyznawana była w tym roku po raz pierwszy. Kandydatów do niej nominowały instytucje, radni oraz prezydent. W gronie wyróżnionych działaczy kultury znalazła się nasza emerytowana już koleżanka – Roma Pilitsidis, którą nagrodzono nie tylko za jej artystyczną działalność, ale także za propagowanie kultury i sztuki.

 Podczas gali w teatrze nagrody zostały wręczone także Ewie Błaszczyk, Markowi Robertowi Górniakowi, Tadeuszowi Kolańczykowi, Katarzynie Swędrowskiej oraz Barbarze Walendzik. Romie oraz pozostałym nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-05-31 10:26przez:
Opublikowano:2024-05-31 10:30przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:209

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.