Nie tylko głogowianie pomagali w odbudowie naszego zamku! W lipcu 1971 roku dzieci pracowników PKP z Leszna, które spędzały kolonie w Głogowie, przez trzy godziny porządkowały dziedziniec zamkowy i teren od strony zachodniej. Usuwały gruz, zamiatały ulicę i plewiły klomby. W akcji wzięło udział 130 dzieci.
Pracę kolonistów uwiecznił na fotografii Bronisław Lachowicz, a relację z wydarzenia opublikowała „Gazeta Zielonogórska” (nr 163 z 12.07.1971).