Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Zapraszamy do udziału w konkursie

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie oraz Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu zapraszają do udziału w powiatowym konkursie historycznym „Historia w pudełku”. Tym razem jego bohaterami będą Konrad I i księżna Salomea.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z terenu powiatu głogowskiego. Jego uczestnicy będą mieli za zadanie wykonanie pracy plastyczno-historycznej zatytułowanej „Konrad I i Salomea w księstwie głogowskim”. W tytułowym pudełku powinno znaleźć się wszystko to, co kojarzyć może się z książęcą parą. Mogą to być na przykład zdjęcia, rysunki czy też figurki.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest odesłanie do 31 stycznia 2023 roku karty zgłoszeniowej, która dołączona jest do regulaminu konkursu. Zgłoszenia należy wysłać do Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie, ul. Gomółki 43.

Konkursowe prace należy do 1 marca dostarczyć do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie, ul. Brama Brzostowska 1. Finaliści i laureaci konkursu ogłoszeni zostaną do 10 marca 2023 r. Regulamin wraz z załącznikami oraz kartę zgłoszenia znaleźć można na stronie www.muzeum.glogow.pl w zakładce edukacja/konkursy.

Konkurs „Historia w pudełku” objął swym patronatem Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-12-28 10:01przez:
Opublikowano:2022-12-28 10:07przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:746

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.