Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Adwent, początek roku obrzędowego…

Rozpoczyna jeden z najbardziej barwnych okresów w roku – czas ubierania choinki, maskarad, pochodów, kolędowania. W Muzeum rozpoczynamy cykl spotkań warsztatowych poświęconych zwyczajom i obrzędom adwentowym, mikołajowym i bożonarodzeniowym.

25 listopada, w sobotę, o godzinie 10.00 rozpoczynamy warsztaty tworzenia kalendarzy adwentowych. Zapraszamy rodziny do pracy nad własnym kalendarzem adwentowym. Podpowiemy, pokażemy, podsuniemy kilka pomysłów jak stworzyć własny, unikalny kalendarz. Zajęcia potrwają 2 godziny. Spotkanie płatne: 6,00 zł za warsztaty i bilet do muzeum normalny lub ulgowy. Dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny (opłata jedynie za warsztaty).

3 grudnia, w niedzielę, w godzinach 14.30 – 17.00 odbędą się warsztaty mikołajkowe. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat (rodzice, opiekunowie mile widziani). Opowiemy o zwyczajach dnia Świętego Mikołaja, zrobimy książkę o nim i opakowania na prezenty. Wstęp bezpłatny.

I ostatnie zajęcia 16 grudnia 2023 r. (sobota) od 10.00 do 12.00., to rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe. Będziemy tworzyć tradycyjne i nietradycyjne ozdoby choinkowe. Spotkanie płatne: 6,00 zł za warsztaty i bilet do muzeum normalny lub ulgowy. Dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny (opłata jedynie za warsztaty).

Ze względu na duże zainteresowanie spotkaniami, prosimy o zapisywanie się na poszczególne zajęcia. Chęć uczestniczenia prosimy zgłaszać do Działu Edukacji, telefon: 76 834 10 81, w. 43. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy i do zobaczenia w Muzeum.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-11-20 12:08przez:
Opublikowano:2023-11-20 08:45przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:795

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.