Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Przyjmowanie do zbiorów

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie pozyskuje obiekty do zbiorów w drodze darów, depozytów, zakupów, przekazów instytucjonalnych, zapisów testamentowych oraz depozytów.

Etapy przyjmowania obiektów:

Osoby zainteresowane przekazaniem obiektów do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie prosimy o przesłanie oferty (załącznik) drogą listowną na adres placówki - Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie, ul. Brama Brzostowska 1, 67-200 Głogów, lub drogą elektroniczną – skanu z podpisem oferenta (muzeum@muzeum.glogow.pl).

Obiekty można również przynieść osobiście do muzeum, w wyniku czego zostaną one przyjęte do placówki z pominięciem konieczności przedstawiania oferty. W muzeum zostanie sporządzony protokół przyjęcia do rozpoznania (WZÓR). Uprzejmie informujemy, że protokół przyjęcia do rozpoznania dokumentuje jedynie wpłynięcie obiektu do budynku Muzeum oraz rozpoczyna procedurę, zgodnie z którą Muzeum ma prawo uznać, że nie przyjmuje obiektu do zbiorów.

Obiekty stanowiące zakres oferty, która zostanie rozpatrzona pozytywnie, są przyjmowane do muzeum na podstawie protokołu przyjęcia do rozpoznania (WZÓR). Na tym etapie prac zostaje sprawdzona legalność oraz autentyczność obiektów, ich wartość artystyczna, historyczna i naukowa, a także zgodność z profilem zbiorów Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie.

Obiekty nie zakwalifikowane do zbiorów zostają zwrócone oferentowi na podstawie protokołu przyjęcia do rozpoznania.

Obiekty zakwalifikowane do zbiorów zostają ostatecznie przyjęte do muzeum na podstawie odpowiedniej umowy oraz protokołu przyjęcia do zbiorów podpisanych między muzeum a oferentem. Następuje przeniesienie praw własności oraz przeniesienie praw autorskich majątkowych do obiektów.

 

KONTAKT – Główny Inwentaryzator Zbiorów

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2016-02-17 11:58przez:
Opublikowano:2016-02-17 14:45przez: Mateusz
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:19085

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.