Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Muzyczny Dzień Świętego Patryka w MAH

Zielono i muzycznie zrobiło się w głogowskim Muzeum Archeologiczno-Historycznym. Z okazji Dnia Świętego Patryka, na inaugurację kolejnej edycji cyklu Bardowie Pod Wieżą wystąpił zespół Gasta Mire.

W języku gaelickim Gasta Mire znaczy tyle co „szalenie szybko”. Taka też była muzyka, jaką zaserwowali w niedzielne popołudnie członkowie grupy. Na kilkadziesiąt minut przenieśli oni liczną publiczność do Irlandii. Ze sceny, oprócz autorskich utworów zespołu, popłynęły klasyki rodem prosto z zielonej wyspy.

Wybór zarówno dnia koncertu inaugurującego cykl Bardowie Pod Wieżą, jak i wykonawcy nie był przypadkowy. W niedzielę wypadał bowiem Dzień Świętego Patryka, który jest patronem Irlandii.

Świętowanie przy dźwiękach irlandzkiej muzyki spodobało się mieszkańcom Głogowa i nie tylko Głogowa. Sala im. M. Kaczkowskiego w MAH wypełniła się niemal do ostatniego miejsca. Nie obyło się też bez bisów. Artyści nagrodzeni zostali brawami na stojąco.

Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorem cyklu Bardowie Pod Wieżą jest Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa. Niedzielny koncert odbył się również dzięki ogromnemu zaangażowaniu partnerów przedsięwzięcia – Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-03-18 14:44przez:
Opublikowano:2024-03-18 13:35przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:293

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.