Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Konkursowe pisanki nagrodzone

Ponad trzydzieści prac wpłynęło na konkurs plastyczny zatytułowany „Wielkanocne pisanki”. Był on skierowany do dzieci i młodzieży ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni. W tym roku pierwszy raz w konkursie wzięły udział przedszkolaki.

Konkurs, którego organizatorami byli: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie oraz Powiatowe Centrum Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doskonalenia Nauczycieli przy współpracy z Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczych, cieszył się tradycyjnie ogromnym zainteresowaniem. Zgłoszonych zostało 38 kolorowych pisanek.

Jurorzy oceniający prace mieli twardy orzech do zgryzienia. Po raz pierwszy w konkursie uczestniczyły przedszkolaki. W tej kategorii pierwsze miejsce przyznano pisance wykonanej przez Szymona Zielonego z Przedszkola Publicznego nr 9 w Głogowie. Drugie miejsce zajął Dominik Pabisek z tej samej placówki. Trzecia nagroda stała się natomiast udziałem Juliana Dominiaka, także z Przedszkola Publicznego nr 9.

W kategorii klas I–IV szkół podstawowych jury przyznało pierwsze miejsce pisance Zuzanny Wardyńskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Serbach. Drugie miejsce zajęła praca Krystiana Kalińskiego ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Głogowie. Trzecie miejsce zajął Adam Wojciechowski ze Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim.

W tej kategorii wiekowej jury postanowiło także wyróżnić prace Krystiana Zielonego z SP nr 11, Roksany Stusińskiej z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie oraz Hanny Nowickiej ze Szkoły Podstawowej w Nielubi.

W kategorii uczniów klas V–VIII pierwsze miejsce zajęła Oliwia Stępka z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie. Drugą nagrodę przyznano Laurze Adamskiej z tej samej placówki. Trzecie miejsce zajęła natomiast Lena Przewoźniczak, także z ZPSW w Głogowie.

Prace nadesłane na konkurs „Wielkanocna pisanka” podziwiać można w holu Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Do czego gorąco namawiamy.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-03-22 07:46przez:
Opublikowano:2024-03-22 14:06przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:247

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.