Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Udana zabawa z Salomeą w tle

Uczniowie głogowskich szkół mieli okazję wziąć udział w niezwykłej grze terenowej. Jej motywem przewodnim była legenda o księżnej Salomei, gołębiu i kolegiacie. W historyczną trasę po Głogowie wyruszyło sześć drużyn.

Organizatorem gry „Śladem gołębia” była Szkoła Podstawowa nr 12 w Głogowie oraz I Liceum Ogólnokształcące. Przedsięwzięcie wsparli: Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie. To właśnie z zamku młodzi uczestnicy zabawy wyruszyli na trasę po Głogowie. Wcześniej z muzealnego dziedzińca wypuszczone zostały gołębie.

Trasa gry wiodła przez pl. Jana z Głogowa i I Liceum Ogólnokształcące. Tam na drużyny czekało zadanie przywrócenia oddechu Janowi z Głogowa, tak bowiem nazwany został fantom do nauki resuscytacji. Trzeba też było odwiedzić ogród różany w fosie miejskiej i pawilon Goethego, gdzie na uczestników zabawy czekało zadanie literackie. Zawodnicy musieli rozpoznać wiersz, a także ułożyć strofy wiersza o róży we właściwej kolejności. Było też zadanie, w którym należało odgadnąć postacie związane z Głogowem i dopasować nazwiska do opisów i zdjęć. O ile z Andreasem Gryphiusem poszło gładko, to już postacie współczesne okazały się dla młodzieży sporym wyzwaniem.

Wszystkie zadania wykonywane przez drużyny były oceniane. Najwięcej punktów zdobyła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 7. Najniższe miejsce na podium zajęła natomiast reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 14. Podsumowanie gry „Śladem gołębia” oraz wręczenie nagród odbyło się w MAH. Zwieńczeniem historycznej zabawy była wspólna fotografia z pierwszą damą Głogowa, czyli księżną Salomeą, której posąg można podziwiać w głogowskim muzeum.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-04-25 11:59przez:
Opublikowano:2024-04-25 12:01przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:142

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.