Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Kresowe spotkanie w MAH

Stowarzyszenie Głogowska Edukacja Kresowa oraz Muzeum Archeologiczno-Historyczne zapraszają na spotkanie z Przemysławem Namsołkiem, pracownikiem archiwum oddziału IPN w Gdańsku oraz wiceprezesem stowarzyszenia Rodzina Ponarska.

Motywem przewodnim spotkania będzie zbrodnia w Ponarach pod Wilnem, dokonana przez niemieckich okupantów i ich litewskich kolaborantów, którzy w latach 1941-44 zamordowali około 100 tysięcy obywateli II Rzeczypospolitej narodowości polskiej, żydowskiej, romskiej i tatarskiej. Wśród polskich ofiar znalazła się elita kulturalna i intelektualna Wilna, żołnierze Armii Krajowej oraz patriotycznie nastawiona młodzież z organizacji konspiracyjnej Związek Wolnych Polaków.

Przemysław Namsołek pełni społeczne funkcje wiceprezesa Stowarzyszenia Rodzina Ponarska, członka zarządu głównego i wiceprezesa Oddziału Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej. Zajmuje się popularyzowaniem historii i kultury Wileńszczyzny. Jest autorem jedynej w Polsce wystawy  pt. „Ofiary zbrodni w Ponarach pod Wilnem 1941-1944”. Jest to pierwsza w Polsce wystawa poświęcona zbrodni ponarskiej i jej ofiarom.

Spotkanie z Przemysławem Namsołkiem odbędzie się 22 listopada 2023 r. w MAH. Rozpocznie się o godzinie 17.00.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-11-20 09:52przez:
Opublikowano:2023-11-20 09:59przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:537

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.