Europejskie Dni Dziedzictwa w Głogowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 września 2018

„Niepodległa dla wszystkich” – tak brzmi hasło tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Kolejny już raz do obchodów święta zabytków włącza się Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie. Zapraszamy na wykłady i wycieczkę po pozostałościach głogowskiej twierdzy.

Europejskie Dni Dziedzictwa odbędą się już 26 raz. W tym roku, w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, będą miały one charakter wyjątkowy. Hasło przewodnie EDD brzmi – „Niepodległa dla wszystkich”.

Od wielu lat w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa włącza się głogowskie muzeum. Podobnie jest w tym roku. W dwa wrześniowe weekendy – 8 i 9 września oraz 15 i 16 września zwiedzanie Muzeum Archeologiczno – Historycznego będzie darmowe.

W sobotę 15 września zapraszamy do MAH na wykład otwarty profesora Jerzego Maronia z Uniwersytetu Wrocławskiego. W sali edukacyjnej muzeum opowie on o próbach powstańczych po trzecim zaborze. Wykład rozpocznie się o godzinie 12.00.

Tego samego dnia zapraszamy również na spacer po obiektach obronnych dawnej twierdzy Głogów. Przewodnikami będą historycy z MAH – Jarosław Helwig i Jerzy Dymytryszyn. Wyprawa śladami głogowskiej twierdzy rozpocznie się o godzinie 13.00.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-09-05
Data publikacji:2018-09-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:428