Jesteś tutaj: Start / Muzyka dawna

Muzyka dawna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Muzyka w Raju 2020

Muzyka w Raju 2020

18 sierpnia 2020

Już w piątek 21 sierpnia o godz. 19:00 i 20:30 zapraszamy na projekcje koncertów w ramach festiwalu „Muzyka w Raju 2020”, które odbędą się na dziedzińcu Zamku Książąt Głogowskich.

Czytaj więcej o: Muzyka w Raju 2020
Przejdź do - „Muzyka w Raju 2020”

„Muzyka w Raju 2020”

11 sierpnia 2020

W ubiegły piątek, 7 sierpnia 2020 r. Muzeum Archeologiczno-Historyczne miało przyjemność gościć głogowian i nie tylko na projekcji koncertów w ramach festiwalu „Muzyka w Raju 2020”.

Na dziedzińcu Zamku Książąt Głogowskich, w historycznym miejscu i niepowtarzalnej atmosferze, rozbrzmiewała muzyka doby renesansu zaprezentowana przez Orkiestrę Kore i baroku wykonywana przez Consort fletów prostych Brouillamini.

Już dziś zapraszamy Państwa na kolejne projekcje festiwalowe, które odbędą się 21 sierpnia o godz. 19:00 oraz 20:30.

Przejdź do - Muzyka dawna przenosi się do sieci

Muzyka dawna przenosi się do sieci

2 czerwca 2020

Nie odbędą się zaplanowane na czerwiec i lipiec koncerty w ramach festiwalu „Przedsionek Raju”. Ta informacja na pewno zmartwi miłośników muzyki dawnej. Na szczęście, jak zapowiadają organizatorzy przedsięwzięcia, nie oznacza to wcale, że sam festiwal nie zostanie zorganizowany. Tegoroczny „Przedsionek Raju” przeniesiony zostanie do internetu.

Czytaj więcej o: Muzyka dawna przenosi się do sieci
Przejdź do - Muzyka dawna w teatrze

Muzyka dawna w teatrze

5 grudnia 2019

„Filharmonia bez Filharmonii” znowu w Głogowie. Tym razem spotkanie z muzyka klasyczną poświęcone będzie postaci francuskiego skrzypka, kompozytora i baletmistrza – Jean Marie Leclaira. W teatrze im. Andreasa Gryphiusa, z programem zatytułowanym „Leclair, czyli Vivaldi z Paryża” wystąpi zespół Green Kore któremu towarzyszyć będzie duńska skrzypaczka Jesenka Balic Zunic oraz klawesynistka Joanna Boślak-Górniok. Koncert odbędzie się 8 grudnia i rozpocznie się o godzinie 17.00.

Czytaj więcej o: Muzyka dawna w teatrze
Przejdź do - Filharmonia bez filharmonii w MAH

Filharmonia bez filharmonii w MAH

10 października 2019

Muzyka dawna znowu zabrzmiała w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie. Kolejny raz okazało się, że ma ona w mieście wiernych miłośników, dla których zagrał zespół Green Kore, któremu towarzyszyła skrzypaczka Jesenka Balic Zunic oraz grająca na klawesynie Joanna Boślak-Górniok.

Czytaj więcej o: Filharmonia bez filharmonii w MAH

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-05-31
Data publikacji:2016-05-31
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Mateusz
Liczba odwiedzin:9419