Jesteś tutaj: Start / Edukacja / Przedszkola

Przedszkola

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 Zajęcia dla dzieci pięcio- i sześcioletniech

1.

 • Wizyta w muzeum, prowadzi A. Filipczak, M. Świderska
  Jaką nazwę (i dlaczego taką) ma głogowskie Muzeum, po co powstało, czym się zajmuje oraz gdzie się znajduje. Co w muzeum wolno, a czego nie, czyli jakie są podstawowe zasady zachowania obowiązujące w muzeum. Co kryją w sobie pojęcia takie jak: przewodnik, opiekun ekspozycji, gablota, magazyn, kopia – oryginał, zabytek – eksponat, ekspozycja – wystawa, wystawa stała oraz czasowa.Podstawowe zasady zachowania obowiązujące w muzeum oraz pojęcia takie jak: przewodnik, opiekun ekspozycji, gablota, magazyn, kopia - oryginał, zabytek – eksponat, ekspozycja – wystawa, wystawa stała oraz czasowa. Zajęcia prowadzone na salach wystawowych od środy do piątku.

 • Kto pracuje w Muzeum?, prowadzi A. Filipczak, M. Świderska
  Czym zajmuje się w muzeum historyk, archeolog, numizmatyk, konserwator, etnolog, historyk sztuki, plastyk, przewodnik, opiekun ekspozycji. Zajęcia prowadzone na salach wystawowych od środy do piątku.

2.

 • Legendy głogowskie, prowadzi M. Świderska
  Dawne, tajemnicze opowieści: legenda, mit, bajka, baśń – czym się różnią. Warsztaty plastyczne.

 • Moje miasto Głogów, prowadzi R. Matysiak,
  Skąd pochodzi nazwa miasta; jakie są symbole, dzięki którym można miasto rozpoznać (herb, flaga, hejnał); które budowle są dla miasta ważne i najbardziej charakterystyczne.

  Od środy do piątku od godziny 10:00 istnieje możliwość przeprowadzenia jednocześnie i wymiennie wybranej przez nauczyciela lekcji muzealnej i zwiedzania sal wystawowych.

 

 

Muzeum Archeologiczno-Historyczne
67-200 Głogów, ul. Brama Brzostowska 1
Tel. (76)8341081, fax (76)8333038

e-mail:muzeum@muzeum.glogow.pl

 • Edukacja muzealna jest cennym uzupełnieniem zajęć dydaktycznych prowadzonych w szkołach.
  Nasza oferta skierowana jest do różnych grup wiekowych: przedszkolaków, dzieci i młodzieży szkolnej oraz studentów wyższych uczelni.
 • Na zajęciach muzealnych wiedza przekazywana jest z wykorzystaniem eksponatów muzealnych, materiałów źródłowych oraz prezentacji multimedialnych. 
 • Lekcja trwa od 30 do 90 minut, a liczebność grupy biorącej w niej udział nie powinna przekraczać 30 osób. 
 • Udział w lekcjach jest odpłatny (z wyjątkiem zajęć z muzealnictwa) i wynosi 2,00 zł od ucznia; dla opiekunów grup wstęp bezpłatny. 
 • Opłata za lekcję połączoną ze zwiedzaniem wystaw w Zamku Książąt Głogowskich wynosi 3,00 zł od osoby; dla opiekunów grup wstęp bezpłatny. 
 • Zwiedzanie Muzeum Archeologiczno-Historycznego: 2,50 zł za bilet ulgowy. Na terenie Muzeum grupę oprowadza przewodnik muzealny. Opłata za przewodnika: 10,00 zł od grupy.
 • Lekcje odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00 i wymagają rezerwacji.
 • Rezerwacji należy dokonywać z tygodniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonu: (76)8341081, wew. 43 (Pracownia Edukacji w Muzeum).

 UWAGA!

Istnieje możliwość realizacji zajęć muzealnych na inny wybrany temat (na specjalne zlecenie placówki szkolnej, po wcześniejszym omówieniu warunków). Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie zaprasza do korzystania z innych propozycji, m.in. wykładów otwartych, prezentacji, odczytów etc.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:7188